Najsilniejszy człowiek na świecie.
Zydrunas Savickas, litewski trójboista  i profesjonalny zawodnik strongman. Zaczynał swoją przygodę ze sportem  w trójboju ale największe sukcesy odnosił jako strongman, był dziesięciokrotnym Mistrzem Litwy Strongman, drużynowym Mistrzem Świata Strongman w 2008 r. Trzykrotny indywidualny Mistrz Świata Strongman i aktualny Mistrz Świata Strongman 2009. Zydrunas Savickas 
Urodzony: 15 lipca, 1975 w Birżach

Wymiary:
Wzrost: 190 cm
Waga: 155 - 170 kg
Biceps: 55 cm
Klatka piersiowa: 147 cm
Talia: 115 cm

Rekordy życiowe:
Przysiad: 425,5 kg
Wyciskanie: 285,5 kg
Martwy ciąg: 407,5 kg

Saviskas od zawsze był uzdolniony siłowo swoją przygodę z ciężarami rozpoczął jako dziecko w wieku 13 lat już wtedy odznaczł się wielką siła i potężną jak na ten wiek posturą.  1992 roku wystartował w swoich pierwszych zawodach strongman pokonuąc dużo strszych od siebie zawodników.  Zaczał trenować tróbój siłowy i pobijał kolejne rekordy Litwy. Jest pierwszym litwinem, który przysiadł z ciężarem   400 kg. 
Był reprezentantem Litwy na Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym w Japonii,  gdzie zajął drugie miejsce z wynikiem 1020 kg. Niedługo potem doznał groźnej kontuzji kolana, która mogła wykluczyć go z profesjonalnego sport. Jednak jego silna wola powrotu zwyciężyła, wrócił już jako zawodnik strongman gdzie zdobył sławę i prestiż na całym świecie.

W młodości idolem Zydrunasa był Arnold Schwarzenegger, którego poznał później osobiście. Sześciokrotnie zwyciężył (otrzymując pięciokrotnie m.in. samochód hummer) w elitarnym, dorocznym konkursie Arnold Strongman Classic, w latach: 2003, 2004, 2005, 2006, 2007 i 2008. Dwukrotnie wziął udział w prestiżowych, dorocznych zawodach Fortissimus, w latach 2008 i 2009. Jest jedynym zawodnikiem, który zwyciężył w trzech najważniejszych indywidualnych zawodach siłaczy, t.j. w Mistrzostwach Świata Strongman, Arnold Strongman Classic i Fortissimus. 
 
Odkąd zaczął startować w zawodach strongman zawsze był największym przeciwnikiem Mariusza Pudzianowskiego. Wiele razy chciał go zdetronizować, udało m się to dopiero w 2009 roku na MŚ. Strongman na Malcie. 

Zydrunas Savickas jest jednym z trzech najlepszych siłaczy XIX wieku razem z Mariuszem Pudzianowskim i Wasyl Wirastiukiem.

Savickas i konkurencje strongman:

Savickas

siłacz

siłacz z litwy

1strong_man

martwy ciąg

konkurencje strongman