„3 złote zasady, które powinno się przestrzegać w każdej siłowni”.

 

Jako wielki fan i propagator fantastycznego sportu jakim bez wątpienia jest uprawianie „Old Schoolowej” kulturystyki, pozwoliłem sobie bazując na wieloletnim doświadczeniu stworzyć 3 główne zasady, które powinny być bezwzględnie przestrzegane przez każdego trenującego, zarówno zaawansowanych, jak i początkujących adeptów "żelaznego sportu".
 
Otóż w swoim życiu, jak zapewne wielu z was, miałem okazję trenować na wielu siłowniach i na każdej z nich niestety dało się zauważyć pewne wspólne cechy osób trenujących, a mianowicie: BRAK DYSCYPLINY, WYTRWAŁOŚCI i MOTYWACJI.
 
Według mnie są to główne przyczyny braku postępów w rozwoju umięśnienia czy też pozbyciu się nadmiaru zbędnych kilogramów.
Przedstawiam wam „3 złote zasady” wraz z krótkim opisem, które powinny być wywieszone przed każdym wejściem do siłowni, i które należałoby wbić sobie głęboko do głowy, pojąć je i zrozumieć, a następnie przestrzegać zarówno z pożytkiem dla siebie jak i dla innych.
 
 
PIERWSZA ZŁOTA ZASADA: „WELCOME TO THE TEMPLE (Witaj w świątyni)”
 
Jeżeli kościół jest świątynią dla duszy, tak samo siłownia jest świątynią dla ciała. To miejsce, w którym rozwijasz siłę, wytrzymałość, kondycję fizyczną, pewność siebie i charyzmę. Nie kupisz tego, nikt Ci tego nie da – musisz na to wszystko ciężko zapracować sam.
 
Dlatego też:
- utrzymaj maksymalną koncentrację na treningu gdyż liczy się tylko to, że jesteś „TUTAJ I TERAZ”
- nic nie mów, o nic nie pytaj – jeżeli ktoś daje Ci cenną radę po prostu słuchaj. Reasumując – zachowaj całą swoją siłę i energię na trening. (Wszelkie pytania i uwagi są oczywiście wskazane i mile widziane, ale po zakończonej sesji treningowej)
 
Z przestrzeganiem tej zasady wiąże się „Ekstra Bonus”, czyli uczucie dobrze i solidnie wykonanej „pracy” i uczucie uwalnianych po treningu endorfin – bezcenne!
 
 
DRUGA ZŁOTA ZASADA: „RESPECT FOR IRON. RESPECT FOR HEROES (Szacunek dla żelaza. Szacunek dla bohaterów)”
 
Uświadom sobie, że przekraczając próg siłowni wkraczasz do „świętego miejsca”, w którym rządzi żelazo. Możesz w codziennym życiu czuć się Panem Świata, możesz czuć, że jesteś w stanie przenosić góry – jednak tutaj możesz zostać szybko sprowadzony na ziemię i być do niej przygniecionym – dosłownie jak i w przenośni. Tak więc SZACUNEK DLA ŻELAZA!
 
To jest również miejsce, w którym wiele osób przelało krew, pot i łzy. Wielu facetów uwalniało tutaj ze swoich jąder całą swoją męskość. Wiele kobiet pokazywało, że i one potrafią być silne i zdeterminowane aby osiągnąć zamierzone cele i marzenia. I nawet jeśli już dawno nie przychodzą, ich duch jest wciąż obecny... Na każdej ławeczce, na każdej sztandze i hantlu! Oczywiście Twoim celem powinno być właśnie znaleźć się w tej wyjątkowej grupie.
 
Dlatego „SZACUNEK DLA BOHATERÓW”, ponieważ siłownia, to swoista kuźnia, w której hartujesz najlepszą wersję samego siebie. Stajesz się swoim własnym bohaterem.
 
 
TRZECIA ZŁOTA ZASADA: „ABC – ALWAYS BE CLEAN (Zawsze bądź czysty)”
 
Czas spędzony na treningu, to czas wyjątkowy, a jak powszechnie wiadomo, na wyjątkowe okazje trzeba być odpowiednio przygotowanym i odpowiednio się zachowywać.
 
Dlatego też:
- staraj się na każdy trening przychodzić w czystym i świeżym stroju sportowym
- noś ze sobą ręcznik i używaj go za każdym razem kiedy korzystasz z ławeczek. Nikt nie ma ochoty korzystać z mokrych od potu ławeczek i pewnie Ty również nie chciałbyś się na takiej znaleźć
- sprzątaj po sobie, nieważne czy korzystasz z 5 kg hantli czy też 50 kg – po prostu zawsze odkładaj sprzęt na swoje miejsce. Ta sama sprawa dotyczy talerzy zakładanych na sztangę. Jeżeli skończysz ciężkie serie martwego ciągu z 200 kg obciążeniem, wysil się jeszcze trochę i po zakończonym ćwiczeniu pościągaj talerze ze sztangi i odłóż je na swoje miejsce. Nie każdy jest jeszcze tak silny, aby był w stanie poradzić sobie z takim obciążeniem.
 
W dziale Strong & Brave, będziecie mogli śledzić moją filozofię old schoolowej kulturystyki. Zapraszam wszystkich, którzy szukają w kulturystyce, czegoś metafizycznego.
 
Lukas.jpg  
 
 
BĄDŹ SILNY. BĄDŹ ODWAŻNY.