Nigdy nie doświadczysz pełniejszego napompowania mięśni naramiennych niż podczas wykonywania wyciskania Bradforda !!!

 

Co jest bardziej efektowniejsze - duże barki, silna, ale nie za wielka klatka piersiowa, czy może na odwrót? Hmm… wbrew pozorom, to duże barki są efektowniejsze od mięśni piersiowych i znacznie bardziej przydatne dla każdego sportowca.

 
Którzy sportowcy posiadają najwspanialej rozwinięte mięśnie obręczy barkowej? – bez wątpienia ciężarowcy, ale ci z dawnych lat, kiedy to podnoszenie ciężarów składało się z 3 bojów - rwania, wyciskania i podrzutu (obecnie został dwubój: rwanie i podrzut – wyciskanie wyeliminowano, jako bój kontuzjogenny ). Ówcześni ciężarowcy szczycili się  najwspanialszym rozwojem naramiennych na świecie – mam tutaj na myśli ich atletyczny wygląd. Jednym z najlepszych ówczesnych ciężarowców był Jim Bradford (1928r), dwukrotny wicemistrz olimpijski w wadze ciężkiej z 1952 roku (Helsinki) i 1960 roku (Rzym).
 
Jim_Bradford.jpg
 
Jim Bradford był wspaniałym ciężarowcem z Waszyngtonu. Startował pod koniec lat 50-tych i na początku 60-tych. Ponieważ nie stosował sztuczek, wielu uważa go za najlepszego zawodnika wszechczasów w klasycznym czystym stylu wyciskania. On po prostu unosił sztangę ze swojej potężnej klatki piersiowej, aż do zablokowania rąk w stawach łokciowych. Miał mięśnie naramienne wielkości orzecha kokosowego i nie ma w tym cienia przesady. Bez żadnych sztuczek wyciskał on 175 kg .
 

 
Ćwiczenie które pragnę wam przedstawić jest jego oryginalnym pomysłem i stąd wzięła się nazwa. Wyciskanie Bradforda wykonywane jest w podobny sposób jak niepełne wyciskanie. Jak dokładnie je zrobić? Wypchnij sztangę na wysokość czubka głowy, przytrzymaj ją w tym położeniu przez 1 lub 2 sekundy i następnie opuść do nasady karku. Odetchnij, ponownie doprowadź gryf do czubka głowy, przytrzymaj przez moment, a potem opuść z przodu głowy. Wykonuj ruchy przemienne z przodu i z tyłu głowy, robiąc ogółem 6-8 powtórzeń i próbując przez chwilę przytrzymywać sztangę w górnej pozycji w każdym powtórzeniu. Jest to dużo trudniejsze, niż wiele osób sądzi, przystępując po raz pierwszy do wykonywania tego ćwiczenia. Przez cały czas musisz kontrolować ruch sztangi. Ani na moment nie możesz się odprężyć. Prowadzisz sztangę do góry, przytrzymujesz ją i następnie prowadzisz do dołu. Jeśli pozwolisz, aby gwałtownie opadła- utracisz pozycję wyjściową.
 
Jakie zastosować obciążenie w tym ćwiczeniu? – dopóki nie poczujesz się dość pewnie przy wykonywaniu tego ćwiczenia, powinieneś stosować odpowiednio mniejsze ciężary. Ostatecznie będziesz w stanie ćwiczyć większymi ciężarami niż w przypadku wyciskania klasycznego, gdyż nie musisz unosić ciężaru do pozycji zablokowanej. TO WŁAŚNIE JEST CELEM TEGO ĆWICZENIA – PRZECIĄŻANIE  MIĘŚNI BIORĄCYCH UDZIAŁ  W WYCISKANIU SZTANGI !
 
Nigdy nie doświadczysz pełniejszego napompowania mięśni naramiennych niż podczas wykonywania wyciskania Bradforda !!!
 
Jim_Bradford1.jpg
 
Wyciskanie_Bradforda.jpg
 
Jim_Bradford5.jpg
 

DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ!
Niech będzie z Wami siła i honor!