4 Polaków na WSM 2015 !

 

W dniach 25/26.04.2015 rozegrane zostaną zawody World is Strongest Man – Malezja (Putrajaya ).
 
World_is_Strongest_Man_Malezja_2015.jpg
 
Kwalifikacje odbędą się od 19 do 22 kwietnia. Finał odbędzie się 25/26 kwietnia.
 
Prawo startu w zawodach ma trójka najlepszych zawodników z cyklu imprez „Giants Live”, oraz zawodnicy zaproszeni przez organizatorów.
 
W mistrzostwach zaprezentuje się aż czterech Polaków: Mateusz Baron – 2 miejsce Giants Live Polska 2014,  Rafał Kobylarz – 3 miejsce Giants Live Polska 2014,  Grzegorz Szymański – 4 miejsce Giants Live Polska 2014, Krzysztof Radzikowski – 2 miejsce Giants Live Melbourne 2015 (Arnold Classic Australia Pro Strongman), 3 miejsce Giants Live Doncaster 2015, 4 miejsce Europe is Strongest Man 2014 (Giants Live Leeds 2014).
 
Szkoda że organizatorzy nie zaprosili na zawody Mateusza Kieliszkowskiego. Mateusz zasłużył bowiem na zaproszenie zajęciem 3 miejsca na Arnold Strongman Classic 2015 w Columbus.
 
GRUPY ELIMINACYJNE:
 
Grupa 1
Mateusz Baron – Polska
 
Mateusz_Baron.jpg
 
Adam Bishop – Wielka Brytania
Jean Francois Caron – Kanada
Martin Forsmark – Szwecja
Robert Oberst – USA
Brian Shaw – USA
 
Konkurencje:
Załadunek beczek
Martwy ciąg na ilość powtórzeń (samochód)
Podnoszenie axla (kule na końcach sztangi)
Przerzucanie kettla przez poprzeczkę
Przeciąganie tira
Kule
 
Grupa 2
Hafthor Bjornsson – Islandia
Graham Hicks – Wielka Brytania
Rafał Kobylarz – Polska
 
Rafal_Kobylarz.jpg
 
Akos Nagy – Węgry
Dimitar Savatinov – Bułgaria
Josh Thigpen – USA
 
Konkurencje:
Załadunek opon
Przerzucanie pali
Przysiady
Zegar
Podnoszenie hantla
Kule
 
Grupa 3
Nick Best – USA
Benedikt Magnusson – Islandia
David Nystrom – Szwecja
Zydrunas Savickas – Litwa
Laurence Shahlaei – Wielka Brytania
Mikhail Shivlyakov – Rosja
 
Konkurencje:
Załadunek opon
Przerzucanie pali
Przysiady
Podnoszenie hantla
Przeciąganie tira
Kule
 
Grupa 4
Johannes Arsjo – Szwecja
Mark Felix – Wielka Brytania
Jerry Pritchett – USA
Krzysztof Radzikowski – Polska
 

 

 

 
Gerhard Van Staden – RPA
Dainis Zageris – Łotwa
 
Konkurencje:
Załadunek beczek
Martwy ciąg na ilość powtórzeń (samochód)
Podnoszenie axla
Przerzucanie kettla  przez poprzeczkę
Zegar
Kule
 
Grupa 5
Matjaz Belsak – Słowenia
Mike Burke – USA
Mike Caruso – USA
Eddie Hall – Wielka Brytania
Ole Martin Hansen – Norwegia
Grzegorz Szymański – Polska
 
Grzegorz_Szymanski2.jpg
 
Konkurencje:
Załadunek opon
Martwy ciąg na ilość powtórzeń (samochód)
Podnoszenie axla
Przerzucanie kettla przez poprzeczkę
Przeciąganie tira
Kule
 
W konkurencji kule punkty są naliczane podwójnie żeby walka o miejsce w finale była do samego końca.
 
KONKURENCJE FINAŁOWE
25 kwiecień:
- Spacer buszmena (przenoszenie yoka)
- Martwy ciąg na ilość powtórzeń
- Przeciąganie tira
 
26 kwiecień:
- Schody
- Podnoszenie belki na maksymalny ciężar
-  Kule
 
Dla przypomnienia końcowa klasyfikacja WSM 2014:
“BIG Z” Zydrunas Savickas – 64 pkt
Hafthor Bjørnson - 63.5
Brian Shaw - 61
Mike Burke - 40
Terry Hollands - 38
Eddie Hall - 33
David Ostlund - 32
Warrick Brant - 29.5
Laurence Shahlaei - 26.5
Jerry Pritchett - 26
Jean-François Caron - 23.5
Martin Wildauer – 23
 
Zydrunas_Savickas.jpg
 
 
Niech będzie z Wami siła i honor !