Vince's Gym, to jedna z najbardziej legendarnych siłowni mieszcząca się w Los Angeles. Założona 1948 roku i prowadzona przez charyzmatycznego Vince Gironda.

 

 
 
Vince's Gym:

 

Vinces_Gym2.jpg

 
Swoją sławą dorównuje samej Gold's Gym mieszczącej się na plażach Venice Beach, Los Angeles, California w której trenowali min. Arnold Schwarzenegger, Franco Columbu, Ed Corney, Ric Drasin, Robby Robinson, Albert Beckles, Mike Katz, Paul Grant i inni, tam był kręcony dokument "Pumping Iron".
 
Vince's Gym w odróżnieniu od Gold's Gym, było bardzo cichym, można powiedzieć kameralnym miejscem, w którym na próżno było szukać mocnej muzyki podczas treningu. Właściciel i zarazem trener mistrzów zakazywał puszczania tam jakichkolwiek dźwięków, uważał, że to psuje nastrój do ciężkiego treningu i przeszkadza w skupieniu. Nie było też tam wymyślnych maszyn treningowych, lecz głownie wolne ciężary, drążki i dużo ławeczek ustawionych pod różnym kątem. Na ścianach były powieszone zdjęcia gwiazd kulturystyki, którzy korzystali z tej siłowni, a były to takie nazwiska jak: 
 
Don Howorth, człowiek o niesamowitej szerokości barków, był on wizytówka tej siłowni.
 
Don_Howorth.jpg
 
 
Larry Scott, dwukrotny Mr.Olympia 1965-1966, kulturysta o legendarnych bicepsach.
 
Larry_Scott.jpg
 
 
 
Mohamed Makkawy, filigranowy kulturysta z Egiptu, mający tylko 165 cm i ważący nieco ponad 70 kg.
 
Mohamed_Makkawy.jpg
 
 
 
Jack Delinger - po prostu czołg.
 
Jack_Delinger.jpg
 
 
Do stałych bywalców można jeszcze zaliczyć Don Peters i Freddy Ortiz. Zaglądali, tam jeszcze Frank Zane, Arnold Schwarzenegger, Sergio Oliva. Oczywiście przez 50 lat istnienia Vince's Gym przewinęło się tam wiele gwiazd kulturystyki, ale też filmu, ja podałem te najbardziej znane i zasłużone.
 
Gironda jako trener był bardzo ostry w stosunku do swoich podopiecznych, często nie szczędził im słów krytyki. Nie tolerował obijania się i braku techniki, na którą szczególną uwagę zwracał.
 
Vince Gironda w swojej siłowni udzielał porad treningowych. Jego ćwiczenia, które sam zmodyfikował były bardzo pionierskie, np:
 
Drag Curls:

 
 
45 Degree Pulley Row:

 
 
Gironda Rope Pull:

 
 
Sissy Squat:

 
 
Dumbbell Lateral Side Swing:

 
 
Gironda Dips:

 
 
Perfect Curl:

 
 
Neck Press:

 
 
Frog Crunch:

 
 
Vince's Gym, to mecca kulturystki w której wychowali się po opieką Vince'a Gironda wspaniali kulturyści. Może, to miejsce, nie tak znane jak Gold's Gym w której trenował sam Arnold, to jednak warto coś wiedzieć o tej siłowni, która też ma wspaniałą historię.
 
Vinces_Gym1.jpg
 
 
Vinces_Gym11.jpg
 
Gironda.jpg
 
Vinces_Gym10.jpg
 
Vinces_Gym6.jpg
 
Vinces_Gym8.jpg
 
Vinces_Gym5.jpg
 
Don_Howorth_51_lat.jpg
 
 
Vince_Gironda_51_lat.jpg