Harold Zinkin, twórca nowatorskich maszyn siłowych.

 

"Universal Gym Equipment", to jedna z pierwszych firm, która produkowała na dużą skalę sprzęt siłowy. Założył ją w 1957 roku Harold Zinkin. Harold był znaną postacią w środowisku kulturystycznym, który zasłynął tym, że jako pierwszy wygrał Mr. California w 1941 roku. 

 Harold_Zinkin.jpg

Mieszkał i trenował w Californii, gdzie wtedy, było to miejsca najważniejsze w rozkwicie dzisiejszej kulturystyki, ponieważ znajdowała się tam plaża Muscle Beach, która była meccą "żelaznego sportu". 
 
Muscle_Beach_plaza.jpg
 
Zinkin chciał koniecznie rozszerzyć repertuar ćwiczeń kulturystycznych i wprowadził na rynek wiele nowatorskich maszyn. Przez nowy sprzęt udało mu się wzbogacić, uatrakcyjnić wiele siłowni znajdujące się w szkołach, uczelniach i np: w słynnej sieciówce Vic'a Tanny'go. 
 
Vic_Tanny_gym.jpg
 
Wiele osób dzięki temu zainteresowało się kulturystyką i ogólnie sportami siłowymi. "Universal Gym Equipment" Harold'a Zinkin'a miała niebagatelny wpływ na zwiększenie koniunktury na podnoszenie ciężarów i wszystko co za tym związane - rozwój siłowni, większa sprzedaż magazynów, większa osób startujących w zawodach itp. 
 
Następne lata to walka z konkurencyjną firmą "Nautilus" stworzną przez Arthur'a Jones'a, która też weszła na rynek z niesamowitymi maszynami, które zrewolucjonizowała rynek.
 
A oto jak wyglądały maszyny produkowane przez "Universal Gym Equipment":
 
Universal_Gym_Equipment_maszyny.jpg