Już w tą sobotę kolejna wielka gala UFC. Sprawdźcie rozpiskę!

Ta gala będzie dla polskich kibiców wielce emocjonującym wydarzeniem. Zawalczy bowiem na niej, najlepszy zawodnik wagi lekkiej znad Wisły, czyli Maciek "Irokez" Jewtuszko (8-0). Jego przeciwnikiem będzie Curt Warburton (5-2). Dla Irokeza będzie to debiut w najlepszej organizacji MMA na świecie. Wcześniej stoczył on walkę w organizacji WEC, która została wchłonięta do UFC. Maćka nie trzeba specjalnie przedstawiać, wystarczy zobaczyć parę jego walk i videobloga, aby zobaczyć że to bardzo efektowny fighter z ogromnym poczuciem humoru. Kursy bukmacherów są bardzo zbliżone, Irokez jest jednak minimalnym faworytem.

Main eventem tej gali jest pojedynek pomiędzy BJ Pennem, a Jonem Fitchem. Penn, po dwóch porażkach z Frankie Edgarem przeniósł się do wyższej kategorii wagowej. Nie mogę doczekać się tego pojedynku. Walki BJ Penna zawsze dostarczają dużych emocji, a kiedy przeciwnik jest tak świetnie wyszkolony technicznie jak Fitch - to mamy pewny hicior. Osobiście w tej walce stawiam na Fitcha. Ostatnie swoje walki wygrywał przez decyzję i tym razem również typuję takie rozstrzygnięcie.

Bardzo ciekawie zapowiada się również starcie Michaela Bispinga z Jorgem Riverą. Bisping jest dynamiczny, dysponuje mocną stójką. Rivera to doświadczony fighter, który większość walk wygrywał przez TKO. Wiek przemawia na jego niekorzyść, jednak to jest MMA - niczego pewnym być nie można.

Gala zapowiada się bardzo interesująco, emocji nie powinno zabraknąć.

Pełna rozpiska oraz trailer walki wieczoru poniżej.


MAIN EVENT:

B.J. Penn (16-7-1) vs. Jon Fitch (23-3)

MAIN CARD:

Michael Bisping (20-3) vs. Jorge Rivera (19-7)
George Sotiropoulos (14-2) vs. Dennis Siver (17-7)
Chris Lytle (30-17-5) vs. Brian Ebersole (44-15)
Kyle Noke (18-4-1) vs. Chriz Camozzi (14-3)

POZOSTAŁE WALKI:

Spencer Fisher (24-6) vs. Ross Pearson (11-4)
Alexander Gustafsson (10-1) vs. James Te Huna (12-4)
Nick Ring (11-0) vs. Riki Fukuda (17-4)

DWIE PONIŻSZE BĘDZIECIE MOGLI ZOBACZYĆ NA FACEBOOKU:

Anthony Perosh (10-6) vs. Tom Blackledge (10-6)
Tie Quan Zhang (12-1) vs. Jason Reinhardt (20-1)

Chris Tuchscherer (21-3) vs. Mark Hunt (5-7)
Maciej Jewtuszko (8-0) vs. Curt Warburton (6-2)