Mocarne podkowy Lee Priesta.

 

The Blond Myth” to pseudonim i zarazem tytuł filmu dokumentalnego ukazującego sposób treningu, jednego z najbardziej kontrowersyjnych kulturystów świata - Lee Priesta.


Trening na masę – „Mocarnych podków” Lee Priesta:
 
Jego najważniejszym ćwiczeniem na masę tricepsów jest wyciskanie francuskie jednej sztangielki oburącz za głowy. Po seriach rozgrzewkowych, Lee przystępuje do rzeczy i zaczyna podnosić ciężary przez duże C. Chwyta 60-kilogramową sztangielkę i robi 15 powtórzeń. Potem dodaje 10 kg na serię od 6 do 8 powtórzeń. Ostatnią serię wykonuje z niewyobrażalnym ciężarem 100 kg i robi 6 powtórzeń.
 
Lee_Priest5.jpg
 
Następnie robi wyciskanie francuskie jednorącz siedząc. Tak jak naprzemienne uginania ramion ze sztangielkami, to ćwiczenie pozwala skoncentrować się na pracy jednego mięśnia. Zaczyna z wyprostowanym ramieniem, z łokciem jak najbliżej głowy. Im dalej łokieć od głowy, tym mniej pracuje triceps, a część pracy przejmują naramienne. Lee stoi wyprostowany i kiedy sztangielka jest nad głową, dodatkowo napina mięsień. Zwykle używa sztangielek 20-30 –kilogramowych wykonując od 10 do 15 powtórzeń na każdą rękę. Czasami używa ciężaru 40-kiogramowego, przy wykonywaniu 6-8 powtórzeń.
 
 
Innym ćwiczeniem na masę tricepsów, które stosuje Lee jest wyciskanie na ławie w wąskim chwycie. To ćwiczenie gwarantuje dopakowanie mięchem tricepsów każdemu prawidłowo je wykonującemu. Lee stwierdził, że bardziej odpowiada mu łamany gryf, bo lżej pracują przy nim nadgarstki. Jeśli z łokciami Lee wszystko jest w porządku, to ciężar na gryfie dochodzi do 200 kg., trzymając łokcie tak blisko korpusu, jak to tylko możliwe, maksymalizując przez to wysiłek tricepsów. Czasami zamiast tego ćwiczenia, Lee robi pompki z obciążeniem na poręczach, przymocowując sobie do pasa ciężar od 70 do 100 kg!!!
 
 
 Lee_Priest_trenuje.jpg
 
Zapraszamy na kolejny fragment, kultowego filmu „The Blond Myth”, w roli głównej z Lee Priest. Zobaczcie jak Lee, buduje swoje mocarne podkowy, zwróćcie szczególną uwagę na idealną technikę jaką stosuje Lee we wszystkich ćwiczeniach, tam nie ma żadnego rzucania - machania żelastwem, wydzierania się - przeklinania, jest za to stałe napięcie, maksymalny skurcz, pełne skupienie w walce z żelastwem – po prostu pełna kultura (treningu) w kulturystyce!!!
 

 
 
Teraz macie już wiedzę na temat treningu faceta o zdumiewających ramionach. Lee podkreśla, że to nie „ tajemnice treningowe” czy koks są odpowiedzialne za te kilogramy wyrzeźbionego mięcha, a wyłącznie lata ciężkiego treningu i trochę pomocy ze strony rodziców – przekazali mu super genotyp ( matka Lee także była kulturystką w Australii).
 
Jako podsumowanie, podajemy zasady, jakimi kieruje się Lee budując masę swoich super łap:
 
1. Rób 20 serii zarówno na bicepsy jak i tricepsy – 16 serii to minimum. W każdym ćwiczeniu od 4 do 6 serii.
2. Trenuj z największym możliwym ciężarem, po odpowiedniej rozgrzewce. Rób od 6 do 8 powtórzeń.
3. Zwiększaj ciężar przy każdej serii. Zacznij od niewielkich ciężarów i kończ największymi.
4. Rób każdą serię, aż mięśnie odmówią ci posłuszeństwa. Możesz zrobić parę „oszukanych” powtórzeń. Trenuj z partnerem, który pomoże ci wykonać jeszcze 1-2 powtórzenia  wymuszone.
5. Podnoś ciężar gwałtownie, opuszczaj powoli, aby wykorzystać negatywny opór.
6. Konieczne jest niejakie oszustwo, aby można było podnieść wyjątkowo duży ciężar. Ucz się oszukiwać nie przestając napinać pracujący mięsień.
 
Lee_Priest_triceps.jpg
 
Lee_Priest_triceps4.jpg
 
Lee_Priest_triceps2.jpg
 
 
Lee_Priest.jpg
 
Lee_Priest2.jpg
 
Lee_Priest4.jpg
 
 
Lee_Priest9.jpg
 
Lee_Priest10.jpg
 
Niech będzie z Wami siła i honor!