"The Blond Myth” to pseudonim i zarazem tytuł filmu dokumentalnego ukazującego sposób treningu, jednego z najbardziej kontrowersyjnych kulturystów świata - Lee Priesta. W #4 zobaczcie „kule armatnie” Lee Priesta.

 

Duże, pięknie ukształtowane mięśnie naramienne robią znakomite wrażenie. Lee doszedł do tego wniosku już dawno temu. Powstaje coś w rodzaju złudzenia optycznego.

Lee_Priest_shoulder4.jpg

- Osoba o niewielkich barkach i wąskich obojczykowych dzięki dobrze rozwiniętym mięśniom naramiennym wydaje się proporcjonalna.- wyjaśnia Lee.
- Jeśli potężne, dobrze ukształtowane naramienne przymocowane są do barków normalnej wielkości, tak jak u mnie, tworzy się ciało umięśnionego olbrzyma - NIESAMOWITA SYLWETKA NOWOCZESNEGO KULTURYSTY- twierdzi Lee.
 
Na pytanie, czy może wskazać kulturystę obdarzonego takim wyglądem, bez wahania mówi- Sergio Oliva! Do dziś jest jednym z najlepszych!
 
W jaki sposób Lee buduje swe potężne, kształtne, proporcjonalne mięśnie naramienne? Australijczyk odpowiada jasno i dobitnie:
- Najkorzystniejsze są ćwiczenia podstawowe. Stosuję sztangę i sztangielki. Ćwiczę z dużym obciążeniem. Zawsze zwracam uwagę na technikę.
 
Tych kilka zdań określa właściwie całą „filozofię” treningu Lee.
- Jeśli komuś się wydaje, że kluczem do sukcesu w treningu na barki jest stosowanie różnych skomplikowanych urządzeń, to się poważnie myli. Ćwiczenia na tradycyjnej maszynie Smitha jest proste i bardzo skuteczne. Tradycyjne leki działają najmocniej. „ Lekarstwo” Lee jest rzeczywiście „mocne”. Wykonuje on na maszynie Smitha wyciskanie sztangi nad głową z obciarzeniem 125 kg w 6 powtórzeniach, wyciskanie sztangielek o wadze 60 kg i unoszenie przedramion ze sztangielkami o wadze 36 kg!
 
10 porad Lee Priesta:
- Należy stosować jak największe ciężary.
- Zawsze trzeba zwracać uwagę na technikę. Pod tym względem należy dążyć do doskonałości.
- Nie wolno się śpieszyć. Musi być zachowany odpowiedni czas między seriami. Ćwicząc z dużym obciążeniem trzeba odpoczywać.
- Nie można jednak leniuchować! Przerwy miedzy seriami nie mogą trwać w nieskończoność.
- Ćwiczyć trzeba w pełnym zakresie ruchu.
- Po zastosowaniu dużych obciążeń należy skończyć trening. Nie trzeba wracać do małych ciężarów.

Lee_Priest_shoulder9.jpg- Obciążenia należy zwiększać stopniowo, piramidalnie.

- Wysoka liczba serii służy doskonaleniu techniki i rozbudowie masy mięśniowej. Zapytajcie Arnolda, Franco i wielu innych.

- Nie wolno się zniechęcać, nie wolno rezygnować. Ciężka praca zawsze daje wyniki!
- I jeszcze raz na koniec - Jeśli chodzi o mnie: 20 serii !!!
 
Zapraszamy na kolejny fragment, kultowego filmu „The Blond Myth”, w roli głównej z Lee Priest. Zobaczcie jak Lee, buduje swoje mocarne barki - kule armatnie, zwróćcie szczególną uwagę na idealną technikę jaką stosuje Lee we wszystkich ćwiczeniach, tam nie ma żadnego rzucania - machania żelastwem, wydzierania się - przeklinania, jest za to stałe napięcie, maksymalny skurcz, pełne skupienie w walce z żelastwem – po prostu pełna kultura (treningu) w kulturystyce!!!
 

 
 
A na "dokładkę" jeszcze jeden filmik z barków Lee:
 

 
Lee_Priest_shoulder8.jpg
 
Lee_Priest_shoulder1.jpg
 
Lee_Priest_shoulder2.jpg
 
Lee_Priest_shoulder6.jpg
 
 
Niech będzie z Wami siła i honor!