Teksański Kamieniarz.


Travis Ortmayer
Data urodzenie: 9 sierpnia 1981 w Lake Tahoe, Nevada
Pseudonim: Teksański Kamieniarz

Wymiary:
- wzrost 193 cm
- waga 137 - 145 kg

Rekordy:
- przysiad 363 kg
- wyciskanie 227 kg
- martwy ciąg 408,2 kg


Travis Ortmayer to jeden z najsilniejszych ludzi naszego globu od dobrych pięciu lat jest w czołówce światowego strongman.Travis od początku był ukierunkowany na sporty siłowe. Gdy był jeszcze nastolatkiem trenował kulturystykę ale ostatecznie skupił się na kształtowaniu siły i konkurowaniu w trójboju siłowym a później w strongman. Miał dwóch przyjaciół,  którzy dzielili z nim pasję, był to Marshall White, Josh Thigpen. Byli to prawdziwi zapaleńcy sportów siłowych  w trójkę tworzyli tzw. „Jednostkę” Trenowali zawsze razem, ich bazą było miasteczko Cypress w stanie Teksas.

Travis podobno uchodzi jako jeden z najinteligentniejszych siłaczy na świecie, jego IQ wynosi 150. Ortmayer jest zrzeszony w w najlepszej federacji strongman IFSA i w ogólnej klasyfikacji zajmuje 10 miejsce (Robert Szczepański zajmuje 6 miejsce)

Ojciec Travisa, Roger Ortmayer, trenuje razem z nim i również bierze udział w zawodach siłaczy.


Na zawodach Arnold Strongman Classic 2006 poznał Lucy Ashton, z którą wziął ślub 8 marca 2008 r W październiku 2009 r. został ojcem Michaiła Ryana, któremu nadał imię przyjaciela, rosyjskiego siłacza Michaiła Koklajewa.Swój odlotowy pseudonim, „Teksański Kamieniarz” zyskał dzięki umiejętności niezwykle szybkiego załadunku kul, w konkurencji siłaczy zwanej Kamienie Atlasa.

Jego największym dotychczasowym sukcesem jest zajęcie 3 miejsce na - Arnold Strongman Classic w 2010 i 2009 roku.