Uchodzi za kulturystę, która ma najlepszy stosunek szerokości barków do talii.

 

Tony Person, urodził się 11 stycznia 1957 roku w Memphis ale dorastał w St Louis w stanie Missouri. W szkole średniej młody Tony trenował zapasy. Kontuzja kolana, której doznał spowodowała, że musiał przejść rehabilitacje, aby dalej uprawiać ten sport. Zapisał się do szkolnej siłowni, aby wzmocnić kolano i odbudować mięśnie głównie nóg. Po kilku miesiącach, dźwigał największe ciężary w siłowni i zyskał za ten krótki czas 9 kg masy mięśniowej. Niedługo potem zrodziła się w nim myśl, aby zostać kulturystą zawodowym. Kupił bilet i przeniósł  do Los Angeles na piaszczyste plaże, gdzie trenowali najlepsi kulturyści w całych Stanach Zjednoczonych. Przybył do tego miasta mając dwie pary dżinsów i 75 dolarów w kieszeni oraz serce pełne optymizmu i chęci działania. Zaledwie po dwóch miesiącach od przyjazdu, na słynnych plażach kulturystycznych wygrał swój pierwszy konkurs Mr. Venice Beach.
 
Kilka dni później na siłowni Muscle Beach podszedł do niego Arnold Schwarzenegger i przekazał mu numer do Joe Weider'a, mówiąc, żeby zgłosił się do niego, bo może dostać wywiad w magazynie Muscle Builder.
 
Następnie kariera Person'a nabrała tempa, gdyż w 1978 roku mając zaledwie 21 lat wygrał Mr. Los Angeles, Jr. Mr. USA, Jr. Mr. America, Mr. America. Jego nazwisko coraz więcej znaczyło w świadku kulturystycznym. Zaczął też pojawiać się w czasopismach branżowych. 
 
1979 roku właściciel siłowni Gold's Gym poprosił go aby dał pokaz mięśni razem z urokliwą Lisa Lyon. 
 
 Lisa_Lyon.jpg
 
Tony zgodził się, chociaż wiedział, że na tamte czasy pomysł występu na scenie kulturystycznej razem z kobietą należał do rzadkości.
 
Mieszana para Tony Person i Lisa Lyon przetarła szlaki w kulturystyce. Żaden wcześniej taki dued nie był znany, jak oni. Od tamtej pory, pokazy par męsko - damskich weszły do konkursów kulturystycznych, a największy rozkwit był w czasach 90-tych, kiedy pojawiło się dużo fajnych zawodniczek.
 
Lisa Lyon, niedługo potem wygrała pierwsze zawodowe mistrzostw kobiecej kulturystyki, Women's World Pro Bodybuilding Championship w Los Angeles.
 
Person dalej piął się po szczebelkach kariery. Miał niesamowite predyspozycje i potencjał. Jego znakiem firmowym były szerokie barki i bardzo wąska talia z którą robił fajny trik:
 
Person_brzuch.gif
 
Był mistrzem tzw: "próżni brzusznej".
 
1981 roku wstąpił w szeregi zawodowych kulturystów. Dwa razy był na Olympii 1984 i 1985 roku, za każdym razem zajmował 12 pozycję. Panował wtedy Lee Haney oraz bardzo wielu kultowych zawodników, jak: Mohamed Makkawy, Jusup Wilkosz, Albert Beckles, Samir Bannout, Sergio Oliva, Tom Platz, Berry DeMey, Bob Paris, Rich Gaspari, Danny Padilla, konkurencja była przednia i przebić się do finału najlepszego konkursu było niezwykle ciężko.
 

 
Tony Person 1986 zajął na Night of Champions (dzisiejszy New York Pro) 4 miejsce i to był jego największy sukces na zawodowej scenie.
 
Wyniki:
1. Lee Labrada
2. Ron Love
3. Frank Richard
4. Tony Pearson
5. Dave Hawk
6. Berry DeMey
7. Robby Robinson
8. Eduardo Kawak
9. Bill Grant
10. Charles Glass
11. Ali Malla
12. Bob Birdsong
13. Wilf Sylvester
14. Gary Leonard
15. Appie Steenbeek
16. John Brown
17. Dale Ruplinger
18. Sean Jenkins
 
W latach 90-tych, wstąpił w szeregi WBF (World Bodybuilding Federation, pol. Światowa Federacja Kulturystyki), konkurencyjnej federacji do IFBB, tworzonej przez Vince McMahon,a, tam dawał pokazy artystyczne na miarę swojego ogromnego potencjału szołmeńskiego.
 

 
Startował do 1994 roku. Po czym zrobił sobie dłuższą przerwę, w tym czasie zajmował się trenerką. 
 
Rok 2010, to powrót 54 letniego Tony Person, i wiecie co? Wygląda zajebiście:
 

 

 
Tony Person, to znakomity przykład długowiecznego kulturystę, prawdziwego pasjonaty tego sportu. "Zawsze w grze", z formą do pozazdroszczenia nawet jako weteran. Jego dewizą jest pozytywne myślenie, osiąganie celów, otaczanie się pozytywnymi ludźmi i bycie dobrym. Jak sam mówi, bardzo dobrą formę można uzyskać bez względu na wiek, trzeba tylko chcieć. 
 
Tony_Person.jpg
 
Tony_Person2.jpg
 
Tony_Person4.jpg
 
Tony_Person6.jpg
 
 
Tony_Person8.jpg
 
 
Tony_Person9.jpg
 
Tony_Person10.jpg
 
 
Tony_Person11.jpg
 
Tony_Person12.jpg