Wspaniały atleta, który sprawdził się w wielu sportach.

 

Tony Atlas (urodzony 1954 roku), to idealne połączenie wrestlera, kulturysty i trójboisty. Odnosił w tych sportach znaczące sukcesy, które świadczą o jego niebywałym atletyźmie. Jako kulturysta wystartował tylko w dwóch zawodach jako zawodowiec. W roku 1979 były to Mr America Pro, gdzie zajął 2 miejsce w kategorii wysokiej i Mr USA Pro wygrywają ten konkurs.
 
Tony_Atlas_kulturysta.jpg
 
Tony_Atlas_kulturustyka2.jpg
 
Tony_Atlas_kulturystyka4.jpg
 
Mr USA Pro, 1979 rok - WBBG, wyniki:
1. Tony Atlas
2. Bernie James
3. Ken Cole
4. Richard Segedin
5. Tommy Aybar
 
Sylwetkę do kulturysty miał wręcz idealną, posiadał piękne proporcje, wąską talię, gęstość umięśnienie i rozwinięte zwłaszcza ramiona, które miały 53 cm, przypominał nieco gorsza wersję Sergio Olivie, gdyż tak jak on posiadał mocno widoczną "V taper" (sylwetkę w kształcie V). Był naprawdę wielki ważył ok. 110-120 kg przy wzroście 188 kg. Znany kulturysta George Eiferman, gdy go zobaczył pierwszy raz nie mógł się nadziwić jego rozmiarą, powiedział, że "jest to jeden z największych obecnie kulturystów".
 

 
Tony Atlas, był niesłychanie mocny, startował w zawodach trójboju siłowego i często je wygrywał. Na ławce jego rekord wynosił 272 kg.
 

 
Jednak najbardziej rozpoznawalny jest dzięki wrestlingowi, w którym startuje od 1974 roku. Walczył w różnych federacjach WCW, AWA, WCCW i NWA, gdy zawędrował do tej największej WWE, stworzył w latach 80-tych wraz z Rocky Johnson super Tag Team
 
Tony_Atlas_wrestler.jpg
 
Popisowym ciosem specjalnym Tonyego był Gorilla Press Slam, w którym rzucał z wyprostowanych rąk nad głową swojego przeciwnika.
 
Tony_Atlas_wrestler2.jpg
 
Jego pseudonimi w trakcie 30 lat na ringu to, Saba Simba, Black Atlas, Black Superman.
 
W 2006 roku jego nazwisko zostało wzniesione do alei gwiazd WWE Hall of Fame.
 

 

Tony.jpg