Trening i dieta „The Rocka” do roli herkulesa.

 

Dwayne "The Rock" Johnson Bestia z Samoa” - amerykański aktor i wrestler pochodzenia samoańskiego. Wielokrotny mistrz świata w wrestlingu.
 
 
Po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę rolą w filmie „Mumia Powraca” (The Mummy Returns), a już główna rola w „Królu Skorpionie” (The Scorpion King) pobiła rekordy oglądalności.
 
Dwayne Douglas Johnson urodził się w Hayward 2 maja 1972 roku. Jego ojciec, Rocky, był profesjonalnym wrestlerem, dzięki czemu młody Dwayne często podróżował. Cała rodzina Dwayne'a jest związana z tym sportem: walczył jego dziadek Peter Maivia, jego wujkowie - Afa i Sika (z Wild Samoans), kuzyni Samu, Yokozuna, Fatu. Po ukończeniu Uniwersytetu w Miami, gdzie był gwiazdą utytułowanej drużyny amerykańskiego futbolu, rozpoczął karierę zapaśniczą  - amerykański wrestling. Z przeciętnego nastolatka zaczął wyrastać wielkolud, którego znamy dziś - prawie 2-metrowy The Rock ważący 110 kg. Jako wrestler startował z wielkimi sukcesami w największych światowych federacjach: WWF, WCW, WWE.
 
Dwayne "The Rock" Johnson jest sportowcem, który niewątpliwie charakteryzuje się imponującą budową ciała, a jednocześnie niezwykłym zmysłem performerskim. Utalentowany sportowiec z równym powodzeniem sprawdza się przy mikrofonie - jak nikt inny potrafi znakomicie rozbawić publiczność. Już teraz określany jest przez wielu mianem "najbardziej elektryzującego człowieka w świecie sportowej rozrywki". The Rock jest swego typu fenomenem i ma szansę przejść do historii jako najbardziej utytułowana i znana gwiazda Federacji Wrestlingu. W styczniu 2000 roku Dwayne "The Rock" Johnson opublikował autobiografię, która została bestsellerem.
 
W 2001 roku zaangażował się w swój pierwszy profesjonalny film – jako aktor pierwszoplanowy zadebiutował w "Królu Skorpionie".
 
Ostatnim wielkim hitem kinowym w który zaangażował się "The Rock" jest amerykańska superprodukcja pt.: „Hercules: The Thracian Wars”, w której pojawił się jako tytułowy heros.
 
Oto szczegółowa dieta oraz plan treningowy, które aktor stosował, aby nabyć odpowiednią dla Herkulesa sylwetkę.
 
Dwayne1.jpg

Plan treningowy, według którego Dwayn "The Rock" Johnson przygotowywał się do roli Herkulesa:
 
Poniedziałek: klatka piersiowa i brzuch.
Ranno na czczo sesja cardio na bieżni - około 50 minut.
 
Dwayne2.jpg
 
Klatka piersiowa: wyciskanie hantli na ławce skośnej w górę, wyciskanie na ławce prostej, rozpiętki na bramie oraz pompki do upadku mięśniowego.
Brzuch: skłony tułowia leżąc, skłony tułowia na wyciągu z linkami oraz wznosy nóg.
 
Dwayne4.jpg 
 
Wtorek: nogi.
Ranno na czczo sesjia cardio na bieżni - około 50 minut.
Nogi: wypychanie na maszynie, wykroki, spięcia mięśnia dwugłowego uda na maszynie leżąc, spięcia mięśnia czworogłowego siedząc, martwy ciąg na prostych nogach, spięcia łydki stojąc.
 
Dwayne5.jpg
 
Środa: triceps, biceps i brzuch.
Rano 50 minut cardio.
Triceps: ściąganie sznura na maszynie, wyciskanie francuskie
Biceps: unoszenie przedramion ze sztangą , modlitewnik, unoszenie hantli chwytem młotkowym.
Brzuch: skłony tułowia leżąc, skłony tułowia na wyciągu z linkami oraz wznosy nóg.
 
Czwartek: plecy i brzuch.
Rano 50 minut cardio.
Grzbiet: podciągnięcia na drążku nachwytem, ściąganie drążka na maszynie, przyciąganie hantli do tułowia w podporze, przyciąganie uchwytu do ciała - siedząc na wyciągu.
Brzuch: skłony tułowia leżąc, skłony tułowia na wyciągu z linkami oraz wznosy nóg.
 
Dwayne.jpg
 
Piątek: barki i brzuch.
Barki: wyciskanie hantli nad głowę siedząc, "wyciskanie Arnolda", wznosy ramion z hantlami do przodu, wznosy ramion z hantlami na boki, wznosy ramion z hantlami w pozycji pochyłej oraz spięcia kapturów z hantlami na dużych ciężarach.
Brzuch: skłony tułowia leżąc, skłony tułowia na wyciągu z linkami oraz wznosy nóg.
 
Dwayne6.jpg
 
Dieta:
 
Okazuje się, że „Rock” imponującą sylwetkę i doskonałą formę zawdzięcza nie tylko morderczym treningom, ale i kosmicznej diecie. Nowy Herkules spożywa siedem posiłków dziennie, w skład których wchodzi ponad kilogram mięsa i czternaście jajek!
Wszystko starannie odmierzone i zważone.
 
Żródła białka, które spożywał: białka jaj, stek wołowy, kurczak, ryby.
 
Węglowodany czerpał z płatków owsianych, brokułów, szparagów, pieczonych ziemniaków, ryżu i sałatek.
 
Aby Dwayne Johnson mógł być w odpowiedniej formie, używał specjalnie przystosowanej 22 tygodniowej diety, która pomogła mu zbudować odpowiednią masę mięśniową:
 
Posiłek 1: 300 gram wołowiny, 4 białka jaj, 150 ml płatków owsianych;
Posiłek 2: 200 gram kurczaka, 2 szklanki białego ryżu, brokuły;
Posiłek 3: 200 gram halibuta, 2 szklanki białego ryżu, szparagi;
Posiłek 4: 200 gram kurczaka, 350 gram pieczonego ziemniaka, brokuły;
Posiłek 5: 200 gram halibuta, 1,5 szklanki białego ryżu, szparagi;
Posiłek 6: 200 gram kurczaka, 250 gram pieczonego ziemniaka, sałatka;
Posiłek 7: 10 białek jaj pomieszanych z cebulą, pieprzem i grzybami.
Na noc: 30 gram białka kazeiny
 
Dwayn "The Rock" Johnson: „Zjadam około 7 posiłków dziennie. Bardzo dużo białka, dobre węglowodany i zdrowe tłuszcze. Wszystko to aby upewnić się, że będę w swojej życiowej formie. Dodatkowo codziennie brałem multivitaminę, glutaminę i aminokwasy oraz szejki białkowe, które piłem bezpośrednio po treningu."
 
Wszystko to popijane dużą ilością świeżej wody. Zobaczcie, jak wygląda 41-letni aktor!:
 
Dwayne8.jpg
 
Dwayne9.jpg
 
Dwayne10.jpg
 
Dwayne11.jpg
 
Dwayne12.jpg
 
 
Niech będzie z Wami siła i honor !