Obecnie super widoczne umięśnienie brzucha nazywane jest potocznie sześciopakiem, dawniej był to kaloryfer, lub mówiło się że: „ale masz barany !”

 

Sprawą podstawową odpowiadającą za właściwą prezentacją sześciopaka jest ilość tłuszczu, który na nim zalega. Posiadanie wąskiego pasa, oraz dobrze widocznych mięśni brzucha oznacza, że dany kulturysta musi mieć mniej niż 10% tkanki tłuszczowej w organizmie. Najprościej rzecz biorąc, to, czy umięśnienie brzucha będziecie mogli pokazać w całej okazałości, czy też nie zależy głównie od tego, co wkładacie sobie do ust i w jakich ilościach.
 
Czyli pierwszy i najważniejszy czynnik, w walce o sześciopaka to dieta, najlepiej niskotłuszczowa inisko węglowodanowa. W ciągu dnia dobrze by było spożywać około 5-6 posiłków, np.:
 
1. 4 białka jaj, 1-2 żółtka, kromka pieczywa razowego, lub talerz płatków owsianych z odtłuszczonym mlekiem
2. shake białkowy, lub tzw.bulk – czyli shake pół na pół białko i węglowodany , np. Profi Mass Olimp (ale to zależy od naszej przemiany materii i wydatku energetycznego danego dnia)
3. Puszka tuńczyka z makaronem razowym
4. shake białkowy
5. pierś z indyka z ryżem i warzywami
6. serek wiejski np. ze szczypiorkiem, rzodkiewką , ziarnami słonecznika do smaku i w celu podniesienia wartości odżywczych.
 
Sprawa druga to aeroby. Trzy razy w tygodniu 30-minutowe sesje aerobów np. rowerek stacjonarny, bieżnia, orbitrek, lub na świeżym powietrzu – szybki spacer, dżoging, jazda na rowerze. Oczywiście aeroby, najskuteczniej działają rano na czczo, jednak by nie „palić” przy nich ciężko wypracowanej muskulatury, należy zabezpieczyć się przed wysiłkiem i to porcją BCAA np. Antykatabolix FA (BCAA i glutamina).
 
Po trzecie trening. Trzy razy w tygodniu przez 5-10 minut sesja na brzuch – kilka różnorodnych ćwiczeń, tak aby pobudzić mięśnie pod wieloma różnymi kątami.
 
Jak zatem widać nie ma w tym żadnych wielkich sekretów. Powodzenia w walce o sześciopak al.’a  Ahmad Haidar:
 
brzuch1.jpg
 
brzuch2.jpg
 
brzuch4.jpg
 
brzuch5.jpg
 
 
Niech będzie z Wami siła i honor!