Aktor, reżyser, kulturysta i filmowy twardziel.

Imię: Sylvester
Nazwisko: Stallone
Nick: Sly
Data urodzenia: 6. lipca 1946
Miejsce urodzenia: Nowym Jorku,
Wzrost: 178cm
Znak zodiaku: Rak
Kolor włosów: brunet

Sylvester Stallone to jeden z moich ulubionych aktorów, jest  międzynarodową gwiazdą, który dosonale łaczy w jednej osobie aktora i sportowca.  
Mimo, że jest laureatem wielu nagród "Złotych Malin" (10 statuetek i 30 nominacji) to zasłynął z niezapomnianych ról. Symboliczna seria Rocky i Rambo należą do tych najsławniejszych, ale nie zapominajmy jeszcze o "Tango i Cash",  "Człowiek-Demolka",  "Sędzia Dredd" czy kultowym już filmie "Cobra"

Oczywiście jego dzieciństwo nie by usłane różami. Komplikacje w czasie porodu spowodowały paraliż twarzy, prawy policzek ma nieruchomy, a wykrzywienie niższej wargi i zaburzenia mowy pozostały mu na całe życie. Ale jak ktoś  kiedyś mądry powiedział, „wizerunek artysty buduje się na wadach i kompleksach.”, myślę że jest  w tym jakaś prawda. Stallone był dzieckiem trudnym, pełnym kompleksów, często zmieniającym szkoły. Ale przełamywał swoje słabości i już w wieku dwudziestu czterech lat zagrał swoją pierwszą rolę.

Jego muskularna budowa ciała i męska twarz  predysponowała go do ról  twardzieli, samotników często o brudnej przeszłości. Mimo upływającego (niestety) wieku nie zaprzestał uprawiać kulturystyki widać to po jego ostatnich filmach Rocky VI i Rambo IV. Stał się ikoną kultury podziwianą na całym świecie.

Niezapomniane sceny:

Rambo 3


Rambo 6 - Niezła demolka
Sędzia Dredd - I am the LAW

Rocky 6 - Keep moving forward

Rocky 1 trening

Zobaczcie, jak zmieniała się jago muskulatura z biegiem lat: