Pomocna suplementacja dla pasjonatów kulturystyki i kolarstwa.

 

Kulturystyka to bardzo absorbujący sport, który wyjątkowo źle znosi jednoczesną konkurencję innych dyscyplin, a coraz więcej osób pragnie poszczycić się nie tylko ponadprzeciętną masą mięśniową oraz idealnie wyrzeźbioną sylwetką, ale także mieć doskonałą wytrzymałość, z której będzie można zapamiętale korzystać wraz z rozpoczęciem np. sezonu rowerowego. 
 
Obok kulturystyki wybrałem kolarstwo szosowe, pokonując w codziennych treningach od 50 do 100 km dystansu, często po górskich przełęczach - tak wiem, wiem, że kolarstwo i kulturystyka, nie idą ze sobą w parze i trenowanie jednej dyscypliny hamuje postępy w drugiej, ale cóż miłość nie wybiera, a poza tym uważam, że na poziomie amatorskim wszystko można mądrze połączyć i wyciągać korzyści z każdej dyscypliny – prawdziwy sportowiec powinien umieć dźwigać duże ciężary i mieć wydolność do pokonywania maratońskich dystansów pod górę. Jestem zwolennikiem starej polskiej szkoły kulturystycznej - siła, sprawność, piękno.
 
Jak zatem potężny kulturysta, stworzony do krótkotrwałych, ale bardzo intensywnych wysiłków może poprawić swoją wytrzymałość i zacząć się równać z osobami, które trenują tylko w tym kierunku, a przy tym nie spalić swoich ciężko wypracowanych mięśni? Okazuje się, że można z powodzeniem łączyć obie pasje – kulturystykę oraz kolarstwo i to w każdym wieku, trzeba mieć chęć. Oczywiście bardzo pomocna będzie odpowiednia suplementacja. Sam przetetestowałem pod tym kierunkiem wiele różnych odżywek. Oto te, które moge polecić jako najlepsze z tych które sam wypróbowałem.
 
REGENERACJA I WIĘKSZA WYTRZYMAŁOŚĆ:
Controlled Labs Purple Wraath to odżywka która zwieksza wytrzymałość, koncentracje oraz regeneracje po wysiłku
 
Controlled_Labs_Purple_Wraath.jpg
 
 
to specjalistyczny produkt zawierający komplet aminokwasów EAA (tzw. aminokwasy niezbędne) w tym znaczną dawkę BCAA (aminokwasy rozgałęzione). Poprawia efektywność treningów, pobudzając do działania i motywując, skraca czas regeneracji mięśni, sprzyja procesom anabolicznym i przeciwdziała katabolizmowi mięśni.
 
Jedna Porcja 10,9g (1 Miarka) % DV
W Opakowaniu Porcji 90
Kalorie 0
Kalorie z Tłuszczu 0
Niacyna 10 mg 50%
Witamina B6 10 mg 500%
Potas 67 mg 2%
PurplEAA Complex™ 7000 mg **
L-Leucyna * **
L-Walina * **
L-Izoleucyna * **
L-Lizyna * **
L-Arginina * **
L-Histydyna * **
L-Metionina * **
L-Fenyloalanina * **
L-Treonina * **
PurplEndurance Complex™ 2700mg **
Beta-Alanina * **
Jabłczan Cytruliny * **
Betaina Bezwodna * **
Imbir * **
L-Norwalina * **
** dzienne zapotrzenie nieokreślone
% DV dzienne zapotrzebowanie
 
Polecam pyszny winogronowy smak. Produkt drogi - około 200 zł za 90 porcji, ale naprawde skuteczny i warty polecenia! lub  FA Xtreme 3R  Fitness Authority - Anaboliczny i antykataboliczny, wysoce zaawansowany suplement około treningowy dla wszystkich sportowców.
 
XTREME 3R to skuteczna i silnie działająca formuła przeznaczona do pełnej naprawy, regeneracji i odbudowy tkanki mięśniowej po wysiłku. Kompleksy BCAA i EAA dostarczają wszystkie egzogenne aminokwasy konieczne dla właściwej stymulacji biosyntezy białek. GL3 Complex zawiera 3 różne formy glutaminy, która efektywnie wspiera aktywność egzogennych aminokwasów w potreningowej regeneracji i odbudowie  tkanki mięśniowej. Glutamina i tauryna, dostarczane przez XTREME 3R stymulują produkcję glutationu, najsilniejszego naturalnego przeciwutleniacza w organizmie. XTREME 3R szybko i skutecznie obniża poziom wolnych rodników powstających w trakcie wysiłku fizycznego, co z kolei przyspiesza czas konieczny do pełnej odnowy mięśni, syntezy nowych oraz poprawią ogólną odporność organizmu. XTREME 3R dostarcza fizjologicznie czynne substancje wchodzące w skład Endurance Complex, co przyspiesza oczyszczanie organizmu z toksyn, zwiększa pojemność buforową tkanki mięśniowej i pozwala na szybki powrót organizmu do równowagi, nawet po bardzo intensywnych sesjach treningowych. Endurance Complex zapewnia poprawę wydolności i siły mięśni co pozwala na zwiększenie intensywności treningów, ilości powtórzeń oraz pozwoli zwiększyć obciążenia stosowane w trakcie kolejnych sesji treningowych.
 
 
XTREME_3R.jpg
 
Porcja: 1 miarka (20g)
Opakowanie: 500g, 1000g
Ilość porcji w opakowaniu: 25, 50
Wartość odżywcza 20g (%RDA) 100g (%RDA)
Wartość energetyczna 297 kJ/50 kcal 1487 kJ/350 kcal
Białko 17,5 g  87,5 g
Węglowodany 0 g 0 g
Tłuszcz 0 g 0 g
Niacyna 10 mg (62,5% RDA) 50 mg
Witamina B6 2 mg (142% RDA) 10 mg
Witamina B12 2 μg (80% RDA) 10 μg
Wapń 200 mg (25% RDA) 1000 mg
Chlorek 200 mg (25% RDA) 1000 mg
Potas 300 mg (15% RDA) 1500 mg
BCAA Complex (2:1:1) 5 g  25 g
Leucyna 2,5 g 12,5 g
Izoleucyna 1,25 g 6,25 g
Walina 1,25 g 6,25 g
EAA Complex 3 g 15 g
Lizyna 0,5 g 2,5 g
Arginina 0,5 g 2,5 g
Histydyna 0,5 g 2,5 g
Treonina 0,5 g 2,5 g
Metionina 0,5 g 2,5 g
Fenyloalanina 0,5 g 2,5 g
GL3 Complex 5 g  25 g
L-Glutamina 2,0 g 10 g
Alfa ketoglutaran glutaminy 1,5 g 7,5 g
Jabłczan glutaminy 1,5g 7,5 g
Endurance Complex 4,5 g 22,5 g
Beta-Alanina 1,5 g 7,5 g
Tauryna 1,0 g 5 g
Jabłczan cytruliny 1,0 g 5 g
Alfa-ketoglutaran argininy 1,0 g 5 g
 
Polecam bardzo dobry smak leśnych owoców, produkt elitarny, więc drogi- około 100 zł za 25 porcji, ale bardzo skuteczny. Polecam!
 
 
IZOTONIK:
 
OLIMP Isoplus - Napój izotoniczny Olimp ISO Plus dostarcza nie tylko elektrolitów, ale także wspomaga Twój trening dzięki zawartości L-karnityny i L-glutaminy. Zawiera dużą ilość witamin, dzięki czemu uzupełnia braki pojawiające się w czasie intensywnego wysiłku. Napój na wyjątkowy smak i świetnie się rozpuszcza w wodzie.
 
Olimp Iso Plus to rozwiązanie problemu nawadniania w czasie treningu. Dzięki niemu można szybko ugasić pragnienie i mieć pewność, że Twój organizm jest odpowiednio nawodniony. Oprócz elektrolitów Iso Plus dostarcza dużej dawki energii, która wspomaga Twoje mięśnie podczas wysiłku. W 100 ml znajduje się 5,8 grama węglowodanów. 
 
OLIMP_Isoplus.jpg
 
Polecam pyszny smak tropic blue, stosunek jakości do ceny bardzo korzystny, 700 gram = 40 porcji - Polecam! 
 
 
SIŁA I ENERGIA:
 
INKOSPOR X-Treme Creatine - to preparat zawierający monohydrat kreatynowy najwyższej jakości - tzw. CREAPURE. Jest to substancja o podwyższonym standardzie - jakość, której wśród wyczynowych sportowców nie ma konieczności reklamować. Posiada ona renomę i skuteczność potwierdzoną już niejednokrotnie - również przez osoby rekreacyjnie uprawiające sporty siłowe, wytrzymałościowe lub szybkościowe; pozwala bowiem na osiągnięcie maksymalnych efektów anabolicznych.
 
Preparat ten posiada bardzo dobrą przyswajalność jest w 100% wolny od wszelkich zanieczyszczeń i dzięki temu umożliwia:
- efektywniejsze wykorzystywanie właściwości kreatyny: większe przyrosty beztłuszczowej masy, większa siła i większa wytrzymałość (w porównaniu z innymi formami kreatyny)
- wydajniejsze przeciwdziałanie katabolizmowi
- lepszą regenerację powysiłkową
- skuteczniejszą redukcję tkanki tłuszczowej
- przeprowadzanie coraz to intensywniejszych treningów
 
XTreme_Creatine.jpg 
 
Jak dla mnie ekstraliga warta swojej ceny. Najlepsza kreatyna na świecie. Za 500 g musimy zapłcic dużo, bo w granicach 80-90zł, ale produkt bardzo wydajny, bo jedna porcja to zaledwie 3 gramy super jakosci kreatyny!
 
 
Niech będzie z Wami siła i honor !