Kulturyści z nie przekoksowanej "Złotej Ery kulturystyki" mimo upływający lat nadal trenują i utrzymują dobrą sylwetkę.

 

Lou Ferrigno, to jeden z legend światowej kulturystyki startujący w czasach "Złotej Ery Kulturystyki". Urodzony 1951 w Brooklynie, dorastał w rodzinie Amerykanów, pochodzenia włoskiego syn podporucznika Policji Miasta Nowego Jorku, który zajmował się także podnoszeniem ciężarów. Jeszcze jako nastolatek rozpoczął intensywny trening w podnoszeniu ciężarów. Jako kulturysta wygrał IFBB Mr. Universe dwa razy pod rząd w 1973 i 1974 roku oraz Mr. America i Mr. International. W wieku 23 lat wziął udział w zawodach Mr.Olympia gdzie zajął 3 miejsce.
 
Wyniki Olympii 1975
1. Arnold Schwarzenegger
2. Serge Nubret
3. Lou Ferrigno
 
Jednak sławę najbardziej przyniósł mu film "Pumping Iron" z 1977 roku, gdzie kamera rejestrowała  przygotowania dwóch odwiecznych wrogów Ferrigno i Schwarzenegger'a wykreowanych na potrzeby tego dokumentu.
 
Lou_Ferrigno1.jpg
 
 

 
W 1994 Lou Ferrigno wystartował na bardzo mocno obsadzonej, zresztą pierwszy raz zorganizowanej Olympia Masters, gdzie zajął 2 miejsce.
 
Wyniki Masters Olympia 1994 
1. Robby Robinson
2. Lou Ferrigno
3. Boyer Coe
4. Chris Dickerson
5. Olev Annus
 
Lou_Ferrigno2.jpg
 
A teraz jak myślicie, jak wygląda 64-letni Lou Ferrigno. Czy jest opasły i nie ma nic w nim co było w jego czasach świetności. Otóż, nie, kulturyści z "Golden Era Bodybuilding", gdzie nie nadużywano sterydów anabolicznych, nadal trzyma formę i to jaką, sami oceńcie.
 
Lou_Ferrigno4.jpg
 

 
Dla przykładu podam jeszcze innego zawodnika ze „Złotej Ery kulturystyki” Robby Robinson'a, który w  wieku 69 lat wygląda tak:
 
Robby_Robinson.jpg
 
Może dla większości z was nic nie mówi nazwisko Rory'a Leidelmeyer'a. Startował na przełomie lat 80 i 90, może to już nie była "Złota Era Kulturystyki", ale jeszcze zawodowa kulturystyka nie wyglądała, tak komicznie jak dzisiaj. Leidelmeyer nigdy nie został zawodowcem, co nie zmienia faktu, że miał ogromny potencjał, w szczycie formy wyglądał tak:
 
 Rory_Leidelmeyer1.jpg
 
A tutaj jego forma grubo po 50- tce:
 
Rory_Leidelmeyer22.jpg
 
Rory_Leidelmeyer4.jpg