Jest to trening, który można wykorzystać gdy chcemy popracować nad zaniedbaną grupą mięśniową

Proponuje aby serie wtrącane składały się za następujących elementów.

Jeśli wykonujemy na treningu serie łączone czyli dwa ćwiczenia ( jedno po drugim) na tą samą grupę mięśniową. Zwykle seria taka składa się z ćwiczenia podstawowego i izolowanego np. wyciskanie na ławce płaskiej i rozpiętki to pomiędzy nimi dodajemy serię ale na inną partię mięśniową, która jest zaniedbana np. łydki. Wtedy seria będzie wyglądała tak:

Seria łączone (1-go ćwiczenia) + seria wtrącana + seria łączona (2-go ćwiczenia)

czyli
Wyciskanie na ławce płaskiej  + spięcia łydek + rozpiętki

Wszystko wykonujemy bez odpoczynku.

Dlaczego zastosowałem pomiędzy dwoma ćwiczeniamy w superserii dodatkową serię wtrącaną?
Ponieważ nasz mięsień w tym przypadku klatka piersiowa jest mocno zmęczona po wyciskaniu leżąc wtedy dajemy jej mały odpoczynek, który trwa tyle ile seria wspięcia łydek czyli ok 30sek i możemy zabierać się za serię izolowaną na klatkę piersiową czyli rozpiętki i dać z siebie maksimum wysiłku

Jeśli wykonujemy na treningu superserie, czyli serie na przeciwstawne grupy mięśniowe np. biceps i triceps to na końcu wykonujemy serię wtrącaną.

Superseria + seria wtrącana

czyli

Uginanie przedramion za sztangą + wyciskanie w wąskim uchwycie+ spięcia łydek


Wszystko wykonujemy bez odpoczynku.

Serie  wtrącane są stosowane w celu zwiększenia objętości pracy treningowej na zaniedbaną grupą mięśniową, która wtedy jest pobudzana także poza normalnymi treningami. Wiem, że to rozwiązanie jest trochę kontrowersyjne i trudno ocenić na ile skuteczne. Potraktujcie to jako ciekawostka.