Sergio Oliva „Victory Pose” – to legendarne zdjęcie pochodzi z 1972 roku. Zostało wykonane podczas konkursu Mr Olimpia. Jest jednym z najlepszych zdjęć w historii kulturystyki.

 

 Sergio Oliva „Victory Pose” – to legendarne zdjęcie pochodzi z 1972 roku. Zostało wykonane podczas konkursu Mr Olimpia. Jest jednym z najlepszych zdjęć w historii kulturystyki.

 

Sergio_Oliva.jpg

 
Chociaż wielu późniejszych kulturystów próbowało naśladować Sergio w tej pozie, to wydaje się być ona na zawsze „opatentowana” i zarezerwowana tylko dla niego.
 
Nikt nie był jej w stanie wykonać tak perfekcyjnie jak „Mit – yczny” Kubańczyk.
 
Wiele innych kulturystów przez lata próbowało naśladować „Victory Pose”, ale wszystkie próby były dalekie od pierwowzoru.
 
Aby dobrze wyglądać w tej pozie, trzeba posiadać bardzo duże ramiona, szeroką klatę i szerooookie bary oraz bardzo wąską talię. Należy również zbudować duże nogi, aby dopasować je do wielkości i szerokości górnej części ciała.
 
Sergio w okresie swojej szczytowej formy, przy wzroście 177 cm. ważył w okresie startów 103 -110 kg., obwód jego bicepsów wynosił 54 cm., klatki piersiowej − 140 cm., uda − 73 cm, łydki − 51 cm, talii -76 cm.
 
Na zdjęciu, twarz Sergio jest spokojna a zarazem bardzo pewna siebie. Uśmiechając się lekko, jakby chciał nam powiedzieć, że wie, jak wspaniale to wygląda. Jest to piękny obraz, wyrażanie kombinacji radości, zwycięstwa, dumy i wyższości. Wyraźnie pokazuje to wszystko, co jest wartością w kulturystyce i to wszystko mamy tu wspaniale opakowane w jedno niesamowite zdjęcie.
 
Właśnie tak na zawsze przechodzi się do legendy i tak wszyscy zapamiętamy Sergio. Kubański emigrant, który przybył do USA, ciężko pracował, rozwijając jedną z najbardziej legendarnych i utalentowanych sylwetek w historii tego sportu. Był to dumny, wielki mistrz, a jego ciało przetrwa próbę czasu jako jedno z najlepszych.
 
Spoczywaj w pokoju Sergio Oliva, Mit!
 
Naśladowcy Sergio'a:
 
Brandon_Curry22.jpg
 
Casey_Viator.jpg
 
 
Frank_Zane.jpg
 
Lee_Priest.jpg
 
Mike_Mentzer.jpg
 
 
Niech będzie z Wami siła i honor !