Gwiazda filmów "kopanych" z piękną muskularną sylwetką.

 

Pamiętam jak w dzieciństwie najbardziej motywujące dla mnie było wpatrywanie się w umięśnionych aktorów, którzy byli dla mnie niczym bogowie. Posiadali oni sylwetki, które chciałem mieć gdy dorosnę, taką ponadprzeciętną, wyróżniającą się. Wtedy też zaczęła pojawiać się w mojej głowie chęć trenowania kulturystyki, aby spełnić swoje marzenia. 
 
Po latach chętnie szukam filmów, gdzie mogę odnaleźć, to co było moją pierwszą inspiracją. I takim właśnie filmem jest "Champion 2" ("Undisputed II: Last Man Standing"), gdzie na ekranie pojawia się dwóch aktorów z niesamowitą sylwetką. Mowa tutaj o Scott Adkins i Michael Jai White, ale my zajmiemy się tym pierwszym.
 
Scott_Adkins1.jpg
 
Scott Adkins (urodzony 1976 roku) aktor i mistrz sztuk walki, posiadający czarnych pas w wushu, taekwondo, kick-boxingu, judo i jiu-jitsu. W "Champion 2" z 2006 roku, wciela się Yuri Boyka. Wydaje mi się że w tym filmie zaprezentował najlepszą swoją dotychczasową formę. Sylwetka Scott'a nie wzięła się z niczego, oprócz sztuk walki trenuje też z ciężarami. Nie będę tutaj opisywał co dokładnie robi na siłowni, gdyż pewnie co chwila zmienia ćwiczenia, serie i powtórzenia. Jednak wiadomo jest, że robi typowy trening kulturystyczny oparty o system FBW (full body workout, 2 serie na mniejsze grupy, 3 serie na większe, wybiera ćwiczenia złożone), połączony z treningiem obwodowym , jak:
 
2-3 obwody, 30 sekund pomiędzy obwodami:
Burpees - 12 powtórzeń
Mountain climbers - 45 sekund
Pompki w wąskim rozstawie rąk - jak najwięcej w ciągu 30 sekund
 
Jego inspiracją jest Bruce Lee i właśnie bardzo podobną sylwetkę on posiada, wyrzeźbioną i muskularną, lecz z większa masą mięśniową, ok. 80 kg na 178 cm wzrostu i ta niesamowita sprawność, zobaczcie co potrafi:
 

 
Film "Champion 2" nie jest jakimś arcydziełem, raczej należy go traktować jako produkcja prosto na DVD, lecz jeśli lubicie kino "kopane", to tam znajdziecie wspaniale wyreżyserowane walki, może trochę za bardzo przerysowane ale za to efektowne. Musicie sięgnąć po ten tytuł.  
 
Jeśli jesteście fanami Scott'a Adkins'a w roli Yuri Boyka, to zapraszam jeszcze na film: "Champion 3: Odkupienie" z 2010 roku i "Boyka: Undisputed IV" z 2016 roku.
 
Myślę, że Scott'a Adkins'a śmiało można postawić koło takich współczesnych aktorów-pakerów jak: Hugh Jackman ("Wolverine"), Chris Evans ("Kapitan Ameryka"), Chris Hemsworth ("Thor"), Henry Cavill ("Człowiek ze stali") Robin Shou ("Mortal Kombat"), Brad Pitt, Arnold Schwarzenegger, Jake Gyllenhaal ("Do utraty sił"), Dolph Lundgren, Jean Claude Van Damme, Matthias Hues i  Billy Blanks, Sylvester Stallone, Stephen Lang i innych.
 
Scott_Adkins4.jpg
 
Scott_Adkins5.jpg
 
Scott_Adkins6.jpg
 
Scott_Adkins8.jpg