Z umięśnionej sylwetki do "fit" i odwrotnie, ale ciągle na topie, tak zmieniał się "Austriacki Dąb" z biegiem lat.

 

Arnold Schwarzenegger (ur. 30 lipca 1947 w Thal), to największa ikona kulturystyki. Wielki zawodnik, m.in. 7x Mr. Olympia, a także bardzo sprawny działacz-organizator imprez kulturystycznych, mowa tutaj o zawodach Arnold Classic, które rozgrywane są na całym świecie, ale najważniejszy to ten w Columbus. 
 
Arnold swoją karierę kulturystyczną rozpoczął w wieku już nastoletnim, uczestnicząc w zawodach rozgrywanych w Austrii skąd pochodzi. W wieku 13 lat, jego trener piłki nożnej zabrał całą drużynę do miejscowej siłowni. Rok później to kulturystyka była sportem numer jeden młodego austryjaka. Rozpoczął intensywne treningi pod okiem byłego Mr.Austria Kurta Marnula. Arnold w swoim pierwszym oficjalnym konkursie kulturystycznym uczestniczył 1963 roku, mają zaledwie 16 lat. Więcej o jego początkach przeczytacie tutaj.
 
Arnold_mlody.jpg
 
W 1968 roku mając 21 lat przybył do USA, aby spełniać swoje marzenia zostania wielkim kulturystą i aktorem. W 1970 r. w wieku 23 lat po raz pierwszy zdobył prestiżowy tytuł Mr. Olympia i został najmłodszym ich zwycięzcą, potem jeszcze sześciokrotnie tego dokonał. W międzyczasie były też tytuły Mr. World, Mr. Universe, Mr. International, Mr. Europe. Arnod rozrastał się co roku w niesamowitym tempie, moim zdaniem między 16, a 26 rokiem życia zanotował największy progres. W czasie swojej kariery kulturystycznej też miewał "spadki" i to jakie, ale potem bardzo szybko odzyskiwał formę, żeby wygrać chociażby Olympie 1980 i przygotować się do "Conana".
 
Arnold_zawody.jpg
 
Formę kulturystyczną, ale taką bardzo umięśnioną, moim zdaniem trzymał do ok. 40-stki. W filmach takich jak "Predator" (1987 rok) i "Czerwona gorączka" (1988 rok) widać dokładnie wielkość muskulatury, następne lata, to raczej już mniejsza masa mięśniowa.
 
Arnold_predator.jpg
 
Jak Arnold Schwarzenegger prezentował się od najmłodszych lat, aż do teraz, czyli do roku 2016 możecie zobaczyć w tym materiale: