Chyba każdy z was słyszał o kultowej serii Mortal Kombat. Pierwsza gra został wydana w roku 1992 i podbiła całą rzeszę fanatyków elektronicznej rozrywki.

 

Seria zasłynęła tym, że używano w niej początkowo grafiki digitalizowanej, oraz wysokiego poziomu przemocy i krwi w grze. A przede wszystkim możliwości wykonywania finiszerów, czyli fatality -  egzekucji na pokonanych przeciwnikach.
 
Mortal_Kombat.jpg
 
Na fali popularności tej serii powstał film o tym samym tytule jak gra, czyli Mortal Kombat, mający premierę 1995 roku. Wszyscy "gracze" byli w niebo wzięci, ponieważ ich ulubieni wojownicy zostali przeniesieni na duży ekran. A to chyba zdarzyło się pierwszy raz w historii, kiedy gra została zekranizowana na taką skalę (w tym samym roku pojawił się też film na bazie gry Street Fighter - Uliczny wojownik z Jean-Claude Van Damme w roli głównej).
 
A zatem w filmie można było zobaczyć takich fighterów jak: Johnny Cage (Linden Ashby), Sonia Blade (Bridgette Wilson-Sampras), Lord Rayden (Christopher Lambert), Kitana (Talisa Soto), Scorpion (Chris Casamassa), jeden z najbardziej czarnych charakterów - Shang-Tsung (Cary-Hiroyuki Tagawa), a nawet czteroręki Goro. Jednak największą gwiazdą filmu ( jak i najbardziej lubianą postacią w grze) był Liu Kang do tej roli rewelacyjnie dobrano Robin'a Shou'a.
 
Robin_Shou2.jpg
 
Robin Shou - Chińczyk urodzony 1960 w Hongkongu od 11 roku życia mieszkający w Stanach Zjednoczonych. Dopiero na studiach zainteresował się sztukami walki zainspirowany aktorem z Chin Jet'em Li. Niedługo potem młody Robin zdobywał medale na turniejach Karate i Wushu. 
 
Robin Shou rola Liu Kang'a w filmie Mortal Kombat była pierwsza tak poważną, wcześniej grał tylko w produkcjach made in China.
 
W tym filmie prezentował bardzo atletyczną sylwetkę, tak jak na wojownika przystało. Był wspaniale umięśniony i posiadał bardzo niską zawartość tłuszczu. Ważył 75 kg na 183 cm wzrostu. 
 
Każdy wielbiciel połączenia aktora z mięśniami musi koniecznie zapoznać się z filmem Mortal Kombat, gdyż jest tam bardzo dużo scen z prężącym klatę Robin'em Shou.
 
 

 
 
Myślę, że śmiało można go postawić koło takich współczesnych aktorów-pakerów jak Hugh Jackman (Wolverine), Chris Evans (Kapitan Ameryka), Chris Hemsworth (Thor), Henry Cavill (Człowiek ze stali).
 
Robin_Shou1.jpg
 
Robin_Shou4.jpg
 
Robin_Shou5.jpg
 
Robin_Shou6.jpg