Robby Robinson, (pseud. The Black Prince ur. 24 maja 1946 r. w Damascus w stanie Georgia, USA), to legenda światowej kulturystyki.

 

Karierę sportową zaczynał jako 28 latek w 1974 roku od zawodów AAU Mr. Southeastern USA. Następne lata to udział i zwycięstwa w takich prestiżowych konkursach jak: Mr America, Mr World, Mr. Universe, Mr. Olympia 1977 roku w kategorii wysokiej, Mr. Olympia 1978 w kategorii ciężkiej, Night of Champions.
 
Robby Robinson należy do zaszczytnego grona kulturystów z tzw. "złotej ery" (Golden Age), był to lata 60, 70 i 80 uznawane za najlepsze w dziejach kulturystyki. Sylwetki w tych czasach były klasyczne, estetyczne i harmonijne, a masa mięśniowa była względnie mała.
 
Robby miał to szczęście, że w latach 70- tych trenował z słynnej siłowni Gold's Gym na Venice Beach w Kalifornii razem z Arnold'em Schwarzenegger'em, Frank'em Zane, Dave Draper'em, Ed Corney'em, Bill Grant'em, Danny Padilla i innymi. 
 
Robby_Robinson1.jpg
 
Kiedy już większość kulturystów z jego rocznika zakończyło karierę sportową na scenach kulturystyki, Robinson nadal trenował z pełną pasją i w latach 90-tych, jako dojrzały 48 - letni kulturysta wygrał pierwsze w historii Masters Mr. Olympia 1994. Następnie powtórzył to 1997 i 2000 ale już w kategorii powyżej 50 lat. 
 

 
 
Mimo, że Robby Robinson już nie startuje i liczy już sobie 67 lat, to nadal utrzymuje się w świetnej formie. Jego waga na stan obecny to 92 kg, w pasie 74 cm i w bicepsie 48 cm - fenomenalne.
 
A zatem nasuwa się jedno zasadnicze pytanie. Jak on to robi?
 
Jeśli chodzi o trening, Robby Robinson ćwiczy 3 razy pod rząd następnie robi dzień przerwy i kolejne 3 sesje. Każdorazowo trening trwa 45 minut. Ilość serii jaką robi na daną partię waha się od 10-ciu do 16-tu, ilość powtórzeń 10, 8, 6, 4, 3. Na cardio przeznacza 15 minut 3 razy w tygodniu. W okresie masy Robby spożywa od 2800 kcl do 3000 kcl dziennie w 8 posiłkach. Bardzo ważne jest dla niego odżywianie, które udoskonala już od 40 lat swojej aktywności w branży kulturystycznej, sekrety jego diety możecie poznać czytając jego blog. W menu zazwyczaj znajduje się mięso wołowe, kurczaki, ziemniaki, ryż, zupy, kwaśny chleb. Suplementacja to, białko GAT Supertein i aminokwasy Jet Mass.
 
suplementy.jpg
 
 
Robby każdemu poleca naturalne wspomaganie, do którego niezbędne są, te produkty: 
 
Często wypowiada się na temat glutaminy, która jest dla niego bardzo ważna w czasie regeneracji i poleca ją brać codziennie 40 gram w dwóch porcjach. 
 
Forma Robby Robinson w wieku 67 lat.
 
Robby_Robinson2.jpg
 
Robby_Robinson4.jpg
 
Robby_Robinson5.jpg
 
Robby_Robinson6.jpg
 
 
Więcej na :