16 i 17 października w Zabrzu, został rozegrany Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness.

Na ten konkurs zjechała się pokaźna liczba zawodników. Rywalizowali oni w różnych kategoriach od kulturystyki klasycznej po fitness gimnastyczne, sylwetkowe i kulturystykę tradycyjną. Swoje zawody rozgrywali też juniorzy i weterani. Nie zabrakło też bardzo pozytywnego występu Czesława Korczaka który porusza się na wózku i mimo tego nie zatracił ducha sportowego i  wytrwale kształtuje swoje ciało i charakter. 

 

Mężczyźni

Kulturystyka tradycyjna

1. Adam Adamski

2. Paul Poloczek

3. Jakub Potocki

4. Tomasz Pabisiak

5. Tomasz Błaziak

6. Jerzy Pisulski

 

Kulturystyka klasyczna

1. Marek Dorosz

2. Marcin Łopucki

3. Przemysław Żokowski

4. Michał Krajewski

5. Mariusz Ciupak

6. Piotr Borecki

 

 

Kulturystyka niepełnosprawnych

1. Czesław Korczak

 

Fitness

1. Mariusz Lewandowski

2. Rafał Kula

3. Bartłomiej Byjoś

 

 

Kobiety

Kulturystyka

1. Ewa Sędkowska

 

Fitness gimnastyczne

1. Beata Julia Przyborska

2. Agnieszka Martan

3. Joanna Kwiatkowska

 

Fitness sylwetkowe

1. Anna Szczotka

2. Patrycja Kozyra

3. Patrycja Ligus

4. Natalia Gacka

5. Anna Halejak

6. Ewa Zapendowska

 

Weterani kobiety

Fitness sylwetkowe

1. Ewa Zapendowska

 

 

Weterani mężczyźni

Kulturystyka tradycyjna (40‒49 lat)

1. Tomasz Błaziak

2. Mariusz Bałaziński

3. Marek Zapotoczny

4. Paweł Ciechan

5. Wojciech Doniec

 

Kulturystyka tradycyjna (50‒59 lat)

1. Marek Kołecki

2. Marek Bormański

3. Stanisław Sobczyk

4. Andrzej Kaliński

5. Waldemar Godlewski

 

Kulturystyka tradycyjna (60 lat i więcej)

1. Jan Olejko

2. Waldemar Nol

 

Kulturystyka tradycyjna – kat open

1. Tomasz Błaziak

 

Juniorki kobiety

Fitness gimnastyczne

1. Beata Julia Przyborska

2. Justyna Jedlikowska

3. Kinga Gawłowska

4. Joanna Kwiatkowska

5. Natalia Wierzbińska

6. Kinga Ptasińska

 

Fitness sylwetkowe

1. Natalia Gacka

2. Paulina Koriat

3. Marta Goszczyńska

4. Katarzyna Fisher

 

 

Juniorzy mężczyźni

 Fitness

1. Bartłomiej Byjoś

2. Tomasz Kozłowski

 

Kulturystyka klasyczna (do 21 lat)

1. Michał Rurarz

2. Michał Krysmalski

3. Kamel Mokdad

4. Paweł Lipowski

 

Kulturystyka młodzików (do 16 lat)

1. Krzysztof Kępa

2. Michał Ilnicki

 

 Kulturystyka tradycyjna (do 18 lat)

1. Mateusz Polaszek

2. Artur Gałęziowski

3. Przemysław Nowak

4. Adrian Doroszu

5. Ryszard Krawczyk

6. Mateusz Zwierzyniecki

 

 Kulturystyka tradycyjna (do 21 lat – kat 75 kg)

1. Piotr Borecki

2. Piotr Wolniak

3. Mariusz Parzych

4. Dawid Gligorczyk

 

Kulturystyka tradycyjna (do 21 lat – kat powyżej 75 kg)

1. Marek Dorosz

2. Jakub Pestka

3. Emil Kaleński

4. Rafał Kiełkiewicz

5. Borys Siłakowski

6. Patryk Borek

 

Kulturystyka tradycyjna – kat open

1. Marek Dorosz

 
Na koniec chciałbym wam pokazać kilka ujęć na zapleczu Pucharu Polski (korytarz),  zobaczcie co tam się działo.
 
Weterani przed występem Waldemar Nol i Jan Olejko.
 
Adam Adamski
Adam Adamski2
Adamski
 
 
Paul Poloczek
Paul Poloczek