Dziś ostatni trening przed pucharem Polski w wyciskaniu sztangi leżąc.

 

Już za 8 dni zawitam do miasta Sosonowiec, w którym to odbędzie się Puchar Polski w wyciskaniu sztangi leżąc federacji IPF. Organizuje go Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego miasto Sosnowiec oraz Pan Grzegorz Leski, którego serdecznie pozdrawiam.
 
Będzie to mój pierwszy start w najbardziej prestiżowej oraz wymagającej federacji IPF. Międzynarodowa federacja trójboju siłowego, to profesjonalne przepisy na pomoście jak i poza nim. Kontrole antydopingowe, prawdziwi sędziowie. Dobre wyniki sprawiają, że są to prawdziwe zawody a nie „kup sobie medal”.
 
Dość już chwalenia i opisywania. Dziś wykonałem ostatni trening w koszuli przed tymi zawodami. Nie jestem jeszcze wybitnym wyciskaczem ale mam nadzieję, że kiedyś będę. Startuję w kategorii junior, ważę ok. 85kg. Na treningu zrobiłem rozgrzewkę Raw oraz pierwsze podejście na zawody. Z ciężaru nie jestem zadowolony, ale technika jest zdecydowanie na plus, a to cieszy. 
 
Tak wyglądał trening. 
Raw 
20kgx20
50x10
70x8
90x4
100x1
 
Koszula
130kgx3
150kgx2 do 6cm i jak najniżej 
162,5kgx1 
 

 

Dziś starałem się wykonać pierwsze podejście jak najbardziej technicznie, 162.5kg wylokowane w łokciach, wyczekane opuszczone płynnie na klatce widoczne zatrzymanie na ok. 1,5s po komendzie góra dość płynne i pewne wyciśnięcie ciężaru. Mam nadzieje, że byłoby zaliczone 3.0.

Trzymajcie kciuki za 2 zaliczone podejścia bo to jest mój cel. Miejsce nie jest ważne, istotne będzie doświadczenie jakie muszę zebrać.
 
Pozdro ! 
 
Więcej moich zmagać ze sztangą po tym linkiem.
 
Ból jest stanem przejściowym. Duma pozostaje na zawsze.”