Andrzej Rak to jeden z najbardziej wszechstronnych atletów w Polsce. Pana Anrzeja przed laty uznawano za kulturystę z najlepiej rozbudowanymi nogami- 83 cm w obwodzie!.

 

Z powodzeniem startował w kulturystyce, trójboju, wyciskaniu, strong man a ostatnio z sukcesami w Propomp. 

 
Andrzej Rak to jeden z najbardziej wszechstronnych atletów w Polsce. Pana Anrzeja przed laty uznawano za kulturystę z najlepiej rozbudowanymi nogami- 83 cm w obwodzie!. Z powodzeniem startował w kulturystyce (17 zwycięstw, 35 razy na pudle),  trójboju, wyciskaniu, strong man a ostatnio z sukcesami w Propomp. 
 
Pan Andrzej twierdzi, że nie miał dosłownie żadnych predyspozycji, a wieku 13 lat ważył zaledwie 31 kg. Jednak dzięki ciężkiej pracy i totalnym treningom doczekał się przydomka „Godzilla”, lub „ Polski Tom Platz”, z powodu potężnej postury - 120 kg i największych ud w Polsce o obwodzie 83 cm !!!
 
Uda Andrzeja Raka:
 
Rak.jpg
 
Dla porównania uda Tom'a Platz'a:
 
Tom.jpg
 
Jak Andrzej Rak osiągnął tak fantastyczne umięśnienie nóg? – trenował je trzy razy w tygodniu po 2 godziny, robiąc na treningu najpierw około 30 serii przysiadów po 20 powtórzeń, a potem zaliczając jeszcze kolejną porcję hack - przysiadów. Potrafił przysiąść z ciężarem 300 kg, bez bandaży elastycznych na kolanach i bez pasa. Często ćwiczył też półprzysiady w seriach ze sztangą o wadze 350 kg. Obecnie będąc już grubo po czterdziestce wykonuje przysiady już „tylko” z 200 kg po 10 powtórzeń.
Pan Andrzej potrafił też wykonać 1450 pompek w ciągu godziny, lub wycisnąć w tym czasie 60- kilogramową sztangę 1435 powtórzeń.
 
Ostatnio mogliśmy oglądać Andrzeja „Godzillę” Raka, w jego kulturystycznym comebacku, na tegorocznych Mistrzostwach Polski w kulturystyce – Katowice 2012, gdzie Pan Andrzej w kategorii powyżej 100 kg zdobył srebrny medal ( złoto zdobył Mateusz Burdzy ). Gratulujemy tak fantastycznej formy w tym wieku i takich sukcesów jeszcze w kulturystyce seniorskiej!
 
Andrzej Rak (w obecnej formie) wyciskanie - 100 KG x 50 POWTÓRZEŃ !!! :
 

 

Andrzej.jpg

 
DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ!
Niech będzie z wami siła i honor!