Buduj naramienne jak obecny Mr.Olympia.

 

Phil Heath, to obecnie najlepszy zawody kulturystą na świecie. Jest poczwórnym Mr.Olympia (od 2011 do 2014) i zanosi się, że jego panowanie potrwa trochę dłużej, być może dorówna w liczbie zdobytych statuetek Sandow’a Lee Haney'owi i Ronni'emu Coleman'owi, którzy zdobyli ich po 8.
 
Phil Heath posiada praktycznie perfekcyjną sylwetkę, przez wielu uważany jest za najlepszego Mr.Olympia w historii. Prawdziwy pokaz swojej formy dał kiedy wygrywał pierwszy raz tytuł najlepszego kulturysty na świecie w 2011 roku, wtedy okrzyknięto jego sylwetkę jako najlepszą w dziejach tego konkursu.
 
Phil_Heath1.jpg
 
Do niewątpliwych zalet jego sylwetki, należy estetyka, symetria, harmonia oraz twardość mięśni. Jego bicepsy należą chyba do najlepszych w branży, świetnie pozuje, w most muscular i bicepsach przodem nie ma sobie równych. Do jednego można się tylko przyczepić, Phil Heath jak na standardy Pro nie posiada szerokiej sylwetki, jednak z tym problemem poradził sobie przez zbudowanie ogromnych, bardzo okrągłych i wypukłych barków. Pewnie ciekawi Was jaki program treningowy stosował na tą cześć muskulatury, oto trening, który widniał na jego stronie.
 
Trening barków Phil Heath
- Wyciskanie sztangi na głowę 3 x 8-10
- Wznosy ramion na boki 3 x 8-10
- Wznosy ramion do przodu 3 x 8-10
- Odwrotne rozpiętki 3 x 10
- Wyciskanie sztangielek nad głowę 3 x 12
- Podciąganie wzdłuż tułowia ze sztangą 3 x 12
 
Poniżej do przeglądnięcia podaje treningi barków z 2014 roku:
 

 

 
 
 
i 2013:
 

 

Phil_Heath2.jpg