Phil Grippaldi urodzony 1946 roku, jeden z najlepszych zawodników w podnoszeniu ciężarów w USA, który posiadał ogromne ramiona.

 

Phil Grippaldi urodzony 1946 roku, jeden z najlepszych zawodników w podnoszeniu ciężarów w USA, który posiadał ogromne ramiona. 
 
Jako nastolatek Grippaldi już przejawiał swoje ogromne predyspozycje do sportów siłowych. Będąc jeszcze niepełnoletni, mimo niskiego wzrostu 165 cm ważył już 88 kg i co najlepsze w ramionach miał 50 cm i wyciskał sztangę nad głowę o ciężarze 156 kg, ówczesny rekord świata wynosił 162 kg.
 
Do sportów siłowych i kulturystyki Grippaldi'ego namówił go Mike Gubliano, kulturysta, który jednak nigdy nie startował. Uwielbiali razem trenować. Pogłoski chodzą, że robili trzy godzinne maratony treningowe na swoje ramiona. Phil w swojej najlepszej formie posiadał 55 cm ramiona.
 
Phil_Grippaldi9.png
 
1966 roku Phil Grippaldi zadebiutował w Mistrzostwach Świata juniorów w podnoszeniu ciężarów. I pobił dotychczasowy rekord z o 16 kg. Następnie ustanowił kolejny rekord ale w wyciskaniu sztangi nad głowę, tym razem podniósł 158 kg.
 
1968 roku zdobył swój pierwszy tytuł mistrza kraju z wynikiem 475 kg w trójboju olimpijskim - podrzut, rwanie i wyciskanie nad głowę.
 
O tej pory Phil Grippaldi tworzył reprezentacje na Igrzyska Olimpijskie razem m.in. z Paul'em Anderson'em i zdobywali oni w latach 1968, 1972, 1976 drużynowe złote medale przeciwstawiając się hegemonii sowieckiej.
 

 

Phil_Grippaldi2.jpg

 

Phil_Grippaldi4.jpg

 

Phil_Grippaldi6.jpg

 

Phil_Grippaldi9.jpg

 

Phil_Grippaldi8.jpg