Tak, powinna wyglądać kulturystyka.

 

Paul Wynter, to jeden z lepiej wyglądających kulturystów lat 50 i 60-tych. Urodził się na Karaibach w państwie o nazwie Antigua i Barbuda. W latach świetności uważano go za ideał estetyki i symetrii, przy 172 cm wzrostu posiadał 81 kg wagi ciała i bardzo dużą gęstość mięśni. Często pojawiał się na okładkach pism kulturystycznych, zwłaszcza najbardziej popularnego "Health and Strength".
Paul_Wynter_magazyny.jpg
Jego największe sukcesy sportowe to Mr. Universe Pro NABBA 1960 i 1966 roku.
 
Sylwetka Paul'a tak przyciągała, że dostawał angaż w filmach z gatunku "miecza i sandałów". Właśnie w tych filmach zatrudniano dobrze zbudowanych mężczyzn, gdyż akcja działa się często w starożytnym Rzymie, a aktorzy musieli pokazywać swój tors. W takich filmach grali też inni kulturyści, jak Reg Park, Serge Nubret czy Steve Reeves. Najbardziej znanym filmem Paul'a Wynter'a jest "The Son Of Hercules" z 1961 roku.
 

 

Paul_Wynter8.jpg

 
Paul Wynter, pochodzi z najlepszych lat dla kulturystyki, czyli "Golden Age Of Bodybuilding", czyli z czasów, gdzie sylwetki zawodników nie były przerośnięte, lecz królowały naturalne proporcje, a cała kulturystyka nie była skażona całą masą środków anabolicznych.
 
Paul_Wynter1.jpg
 
Paul_Wynter2.jpg
 
Paul_Wynter4.jpg
 
Paul_Wynter6.jpg