Irvin "Zabo" Koszewski, oldschoolowy amerykański kulturysta, był znany ze swoich perfekcyjnie wyćwiczonych mięśni brzucha, jako jedyny posiadał ośmiopak cegiełek na talii.

 

Irvin "Zabo" Koszewski (ur. 20 sierpnia 1924 w Camden, zm. 29 marca 2009 w Doylestown) –  oldschoolowy amerykański kulturysta, był znany ze swoich perfekcyjnie wyćwiczonych mięśni brzucha, jako jedyny posiadał ośmiopak cegiełek na talii.
 
 Irvin_Koszewski1.jpg
 
Był zdobywcą następujących tytułów kulturystycznych:
1953 Mr. Los Angeles
1953 Mr. California
1954 Mr. Kalifornia
 
„Zabo” Koszewski jest Amerykaninem polskiego pochodzenia. Urodził się w Stanach Zjednoczonych, ale rodzice jego pochodzili z Polski.
 
Do ćwiczeń siłowych przystąpił w 16 roku życia, gdy dostał przepuklinę. Kiedy przepuklina rosła w oczach, został przewieziony do szpitala gdzie miał poddać się operacji. Gdy leżał już na stole operacyjnym w ostatniej chwili zrezygnował z operacji, postanowił spróbować ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha. Ćwiczył je codziennie.
 
Do ćwiczeń mięśni brzucha nigdy nie używał żadnego dodatkowego obciążenia, używając podczas treningu tylko własnej masy ciała. Dzięki olbrzymiej ilości wykonywanych ruchów - doszedł z biegiem czasu do wspaniałych wyników. Po przepuklinie nie było śladu, a mięśnie brzuszne rozwinął, jak chyba nikt dotąd - posiadał doskonale wyrzeźbiony ośmiopak mięśni brzucha, podczas gdy wszyscy są w stanie wyrzeźbić sobie jedynie sześciopak.
 
Okazjonalnie zajmował się kaskaderstwem i aktorstwem, np.: Planeta Małp (Gory) 1968, Spartakus (Żołnierz) 1960.
 
Irvin_Koszewski2.jpg
 
Irvin_Koszewski4.jpg
 
Irvin_Koszewski5.jpg
 
Irvin_Koszewski6.jpg
 
Irvin_Koszewski8.jpg
 
 
 
Niech będzie z Wami siła i honor !