Jarosław Olech - najwybitniejszy polski trójboista, drugi najlepszy zawodnik w historii świata w kwalifikacji open.

 

Jarosław Olech (ur. w 1974 r. w Pawłowie koło Starachowic, wzrost: 160cm). Najwybitniejszy polski trójboista, drugi najlepszy zawodnik w historii świata w kwalifikacji open. Treningi rozpoczął w styczniu 1992 roku, w Klubie Sportowym Sportów Siłowych i Kulturystyki ”Wiking” w Starachowicach
40 razy pobił rekord Europy seniorów i 30 razy rekord świata seniorów w przysiadzie, martwym ciągu i trójboju siłowym. W 2009 roku wszedł do Galerii Sław EPF Hall of FAME. Jest 14 – krotnym mistrzem Europy seniorów i 11 – krotnym mistrzem świata seniorów w trójboju siłowym.
 
Jaroslaw_Olech.jpg
 
Startował w kategoriach wagowych: do 67,5 kg – najlepszy wynik, przysiad: 342,5 kg, wyciskanie sztangi leżąc: 190 kg, martwy ciąg: 318,5 kg.
 
74 kg – najlepszy wynik, przysiad: 365,5 kg, wyciskanie sztangi leżąc: 220 kg, martwy ciąg: 320 kg.
 
Jarosław Olech trenuje od 1992 roku, kiedy to stwierdził, że: „Kiepsko wyglądałem, a bardzo chciałem poprawić swoją sylwetkę”, nie myśląc wtedy o żadnych startach w zawodach. Wybrał wówczas trening kulturystyczny, który miał wzmocnić mu mięśnie i poprawić ogólny wygląd. Jednak szybko okazało się ,iż posiada wrodzone predyspozycje do szybkiego rozwoju siły i przestawił się na trening stricte siłowy, pod trójbój siłowy, szybko odnosząc w tym sporcie wielkie sukcesy!
 
Biorąc pod uwagę wszystkie dotychczasowe osiągnięcia sportowe Jarosława Olecha, wygląda na to iż, jest obecnie najbardziej utytułowanym sportowcem w Polsce. Ale ilu ludzi - kibiców sportowych wie o tym fakcie? Poza mikroświatkiem sportów siłowych, chyba nikt! Ile razy był nominowany w plebiscycie Przeglądu Sportowego, na najlepszego sportowca roku?- nigdy! Jedynie doceniany jest na własnym podwórku jako - wielokrotny laureat plebiscytu na najlepszego sportowca województwa świętokrzyskiego, organizowanego przez Telewizję Kielce, Gazetę Echo Dnia i Gazetę Wyborczą.
 
Pan Jarosław, ma obecnie już 39 lat, ale całe czas zadziwia fenomenalna formą - w listopadzie 2012 roku Jarosław Olech brał udział w mistrzostwach świata w trójboju siłowym w Puerto Rico. W konkursie startowali zawodnicy z 38 państw. Jarosław Olech zaliczył fantastyczny występ i zajął najwyższe miejsce na podium!
 
W marcu 2013 roku Jarosław Olech zaliczył rewelacyjny występ na jubileuszowych 25. zawodach Arnold Classic w Columbus, Ohio. Zajął najwyższe miejsce na podium i przywiózł do Polski Złoty Medal!
 
Co ciekawe Pan Jarosław twierdzi, iż do tak fenomenalnych wyników doszedł drooga naturalną, bez wspomagania farmakologicznego. Oto co ma do powiedzenia w tym temacie sam Mistrz Jarosław Olech.
 

 
 
Niech będzie z Wami siła i honor !