Małe podsumowanie naszych reprezentantów na tej wielkiej imprezie.

 

Na marcowym Arnold Sports Festival 2016 nasza reprezentacja siłowo - sylwetkowa osiągnęła kilka znaczących zwycięstw i myślę, że godnie zaprezentowała się na tych bardzo prestiżowych zawodach sygnowanych przez gwiazdę kulturystyki Arnold'a Schwarzenegger'a, ale po kolei.
 
 Arnold_Sports_Festival_20162.jpg
 
Moim zdaniem największą niespodziankę sprawiła Aleksandra Kępa, która w wieku 16 lat wygrała kategorię Fitness, pokonując wiele utytułowanych i bardziej doświadczonych rywalek. Grzegorz Kępa, ojciec Aleksandry, a zarazem trener i opiekun reprezentacji na AC 2016, świetnie przygotował ją nie tylko sylwetkowo, wyznaczając nowe standardy i kryteria oceny w fitness, ale też gimnastycznie i mentalnie. Aleksandra, to prawdziwy talent, który nie raz przyniesie nam dumy. A oto co ma do powiedzenia Aleksandra Kępa w "Pytaniu na śniadanie".
 
Aleksandra_Kepa.jpg  
 
Hubert Kulczyński, wygrywa Kulturystykę Klasyczną + 180 cm wzrostu i zajmuje 2 miejsce w open. Świetny zawodnik, obyty w międzynarodowych zawodach (srebro na Mistrzostwach Świata w kulturystyce 2015 w Hiszpanii). Jego talent jest tak duży, że jak sam pisze, jego trenowaniem zainteresowali się najbardziej topowi trenerzy świata George Farah i Hany Rambod.
 

 
 
Hubert_Kulczynski.jpg
 
 
Konrad Jachimowicz, zajmuje 2 miejsce w kategorii Fitness Plażowe do 182 cm wzrostu. Konrad sam nie ukrywa, że dla niego samego jest to duża niespodzianka, zważywszy, że z formy nie był tak zupełnie zadowolony.
 
Konrad_Jachimowicz.jpg
 
Jacek Ratusznik, 4 miejsca w Kulturystyce Klasycznej + 180 cm wzrostu. Jacek, to rewelacja wśród klasyków na naszym "podwróku". Już w 2015 roku na jesieni objawił się na ten kulturysta wygrywając "Kamienną Rzeźbę" Strzegomiu, a także zaliczył zwycięstwa na Czechach i pojechał na Arnold Classic Europe do Hiszpanii, gdzie zajął 5 miejsce. Widać, że Jacek zrobił w przeciągu 2-3 lat ogromny postęp w sylwetce i wspiął się na poziom międzynarodowy. 
 

 
   
Jacek_Ratusznik.jpg
 
 
Marcel Przyszlak - 4 miejsca w Kulturystyce Klasycznej do 180 cm wzrostu.
 

 

Marcel_Przyszlak.jpg

 
Na Arnold Classic startowali jeszcze Krzysztof Rodkiewicz Kulturystyka Klasyczna + 180cm i Daniel Myszkowski Fitness Plażowe, którzy nie dostali się do finałów, ale dzielnie prezentowali nasz kraj na tych zawodach.
 
Mateusz Kieliszkowski, 4 miejsce na Arnold Classic Strongman 2016 wśród zawodowców. To on razem z Aleksandrą Kępą i Hubertem Kulczyńskim według mnie osiągnęli najwięcej na Arnold Sports Festival 2016. Mateusz Kieliszkowski, to fenomen na skalę światową, mając tylko 23 lata jest w stanie rywalizować z najsilniejszymi siłaczami świata. W ubiegłym roku na tych zawodach był co prawda 3, jednak te zawody były zdecydowanie trudniejsze. Myślę, że Mateusz w następnych latach będzie coraz groźniejszy i na stałe wpisze się w czołówkę światowych strongmanów.
 
Mateusz_Kieliszkowski.jpg
 
Grzegorz Skowroński, wygrywa zawody strongman amatorów do 105 kg, to też duża niespodzianka.
 
Grzegorz_Skowronski.jpg 
 
Marcin Sendwicki, 3 miejsce na zawodach strongman amatorów do 105 kg.
 
 Marcin_Sendwicki.jpg
 
W kategorii ciężkiej strongman, Mariusz Dorawa, zajął 12 miejsce, Mateusz Ostaszewski zajął 4 miejsce. Jakub Szczechowski uplasował się na 10 miejscu.
 
Na Arnold Classic Strongwoman wystartowały dwie polskie zawodniczki. Magdalena Talarczyk kategoria lekka i Karolina Koszela kategoria ciężka, nie zakwalifikowały się do finału.
 
Już za rok kolejna edycja Arnold Sports Festival, miejmy nadzieję, że w równie wielkimi emocjami i miłymi niespodziankami. Gratulacje dla wszystkich startujacych w tych zawodach.