Było wielu aktorów grających postać Tarzana, ale tylko garstka miała posturę godną władcy zwierząt.

 

Miles O'Keeffe, amerykański aktor i producent filmowy. Urodzony w 1954 roku w Ripley, w stanie Tennessee, uczęszczał do Air Force Academy Prep School. Po opuszczeniu szkoły przeniósł się do stanu Mississipi, gdzie grał w piłkę nożną. Jednak był zmuszony porzucić ten sport, gdyż złamał jedną rękę. Studiował psychologię na Południowym Uniwersytecie. Pracował rok jako doradca w więzieniu. Następnie podróżował, aż w 1980 roku osiedlił się w Los Angeles. Jego talent do aktorstwa oraz świetne warunki fizyczne 191 cm i 108 kg spowodowały, że zadebiutował w  rolą Tarzana w filmie przygodowym "Tarzan - człowiek małpa" (1981). Tam mógł zaprezentować piękną harmonijną i wyrzeźbiona sylwetkę godną właśnie tej postaci. Chociaż film przyniósł złe recenzje, a on z tą rolę otrzymał nominację do nagrody Złotej Maliny jako najgorszy aktor roku, to i tak trzeba go uszanować chociaż ze względu na jego muskulaturę, która zapewne nie jednego skłoniła do treningu siłowego.
 
Miles_dobry.jpg
 
Denny Miller's, urodzony w Bloomington, w stanie Indiana w  1934 roku. Młodzieńcze lata spędził w Los Angeles. Był świetnym graczem koszykówki na uczelni UCLA (University of California, Los Angeles). 1958 roku agenci filmowi odkryli w nim talent do aktorstwa. Ponieważ był atletycznie budowany 191 cm, ok. 95 kg, dostał rolę Tarzan w filmie „Tarzan, the Ape Man” z 1959 roku.
 
Denny_dobry.jpg
 
 
Gordon Scott, urodzony 1926 roku. Kilkakrotnie wcielał się w postać Tarzana: "Tarzan and the Lost Safari" (1957), "Tarzan's Fight for Life" (1958), "Tarzan and the Trappers" (1958), "Tarzan's Greatest Adventure" (1959) and "Tarzan the Magnificent" (1960). Był jak na swoje czasy bardzo umięśnionym aktorem. Często zdobił okładki pism kulturystycznych, gdzie prezentował swoje 48 cm bicepsy.
 
Gordon_dobry.jpg
 
 
 
Joe Lara, urodzony 1962 w San Diego, w stanie Kalifornia – amerykański aktor, producent filmowy, piosenkarz, kompozytor i autor tekstów piosenek muzyki country, model. Dostrzeżony w pizzerii przez agenta modeli, rozpoczął karierę jako model w Mediolanie i Ameryce. Zatrudniono go w kampaniach reklamowych Giorgio Armaniego, Pierre Cardina,  Muscle & Fitness magazynu Vogue i wielu innych międzynarodowych publikacji i projektantów. Potem zdecydował się na studiowanie aktorstwa w Los Angeles, uprawiając jednocześnie fotografię dla zarobku. Wysportowany, z umiejętnościami pływania i jazdy na nartach. Z pośród 350 kandydatów został wybrany do roli Tarzana w telefilmie "Tarzan na Manhattanie" (1989). Tak oto zdobył popularność jako osiemnasty Tarzanem w dziejach filmu, a swoją postać postanowił po kontynuować w serialu TV "Tarzan: The Epic Adventures"(1996).
 
Lara_okladka.jpg