Masz problem z rozwojem ładnie ukształtowanych mięśni piersiowych, to zamień ćwiczenia z użyciem sztangi na sztangielki.

 

Za pomocą sztangielek powinniście zbudować znacznie lepszą jakościowo klatkę piersiową, niż tylko wyciskając na ławeczce starym sposobem - sztangą.
 
Sztangielki różnią się od sztangi kilkoma elementami, które przy rozwoju klatki piersiowej mogą być kluczowe. Rzeczą podstawową w treningu klatki piersiowej jest maksymalne wyczucie pracy mięśni i odpowiednia technika. Ćwiczenia z wykorzystaniem sztangielek pozwalają zarówno na maksymalne ukrwienie mięśni klatki piersiowej, jak i na ich odpowiednie rozciągnięcie. Przy treningu ze sztangielkami możemy pozwolić sobie także na ich przemieszczanie oraz na skręty nadgarstków, które mogą „dopinać” mięśnie klatki mocniej je angażując.
 
Prawidłowy trening z użyciem sztangielek powinien wyglądać następująco:
 
1. Należy trzymać ściągnięte łopatki w czasie każdego ruchu, wasze barki powinny być niżej niż klatka piersiowa, wtedy to będzie ona zbierać całą maksimum pracy.
 
2. Ramiona rozstawiamy na boki utrzymując zgięcie w stawach łokciowych w przybliżeniu pod kątem prostym.
 
3. Klatkę cały czas utrzymujemy wypchniętą do góry.
 
4.  Nie „blokujemy” rąk w stawach łokciowych w górnej fazie ruchu
 
5. Jeżeli ćwiczenie wykonamy na ławce lekko pochylonej do dołu, spowodujemy wówczas, iż nasze biodra będą uniesione nieco w górę, co umożliwi użycie:
 
po pierwsze primo - nieco większych ciężarów ;
 
po drugie primo - zapewni naturalne prowadzenie łokci, tym samym lepsze napięcie mięśni klatki piersiowej.
 
6. jeszcze lepszym - skuteczniejszym rozwiązaniem od sztangielek, będzie użycie „girii” czyli popularnych dawniej „babeczek”
 
Wyciskanie sztangielek to absolutnie najlepsze ćwiczenie na klatkę piersiową.
 
trening_ketle.jpg
 
Sztangielki są lepszym rozwiązaniem podczas budowania masy mięśniowej niż sztanga, której ruch jest niezwykle ograniczony,  wykonując trening z użyciem sztangielek, używamy większej ilości włókien mięśniowych, gdyż musimy dbać także o balans i równowagę.
 
Jeśli Twoim celem jest siła – to sztanga będzie znacznie lepsza niż sztangielki, za to sztangielki będą lepsze przy pracy nad masą, a szczególnie kształtem, definicją, separacją i rzeźbą naszej muskulatury.
 
 
Niech będzie z Wami siła i honor !