Wspaniała impreza organizowana w mecce kulturystyki.

 

Co roku na początku lipca w mecce kulturystyki, czyli na kalifornijskiej plaży Muscle Beach (miejsce to uznaje się za najważniejsze w rozkwicie kulturystyki w USA jak i światowej w latach 40-70 ubiegłego wieku) w Los Angeles odbywają się zawody o tytuł Mr. i Ms. Muscle Beach 2017. Zawody mają charakter czysto amatorski i przebiegają w bardzo luźnej atmosferze. Do tego stopnia, że niektórzy zawodnicy i zawodniczki prezentują mocno "plażową formę", ale to w niczym nie przeszkadza, przecież chodzi tu przede wszystkim o dobrą zabawę i promowanie zdrowego stylu życia. Zawody organizowane i prowadzone są przez pasjonatów kulturystyki na czele z Joe Wheatley, który stoi za mikrofonem.
 
Joe_Wheatley.jpg
 
Bardzo często na te zawody zjeżdżają się największe gwiazdy oldchsoolowej kulturystyki, aby znowu poczuć atmosferę jaka towarzyszyła im, gdy sami trenowali i startowali w tym kultowym miejscu.
 
Na zawodach Mr. i Ms. Muscle Beach 2017 można uczestniczyć w następujących kategoriach, kulturystyka, męska sylwetka, bikini, figura, pary mieszane, wszystko w różnych kategoriach wiekowych a także "Vintage Swimsuit" - zawody, które są prawdziwym hołdem dla konkursów damskich z lat 50 i 60-tych. Zawodnicy zjechali się z różnych zakątków Stanów Zjednoczonych i świata.
 
Cała impreza rozpoczęła się bardzo uroczyście od hymnu:
 

 
 
Backstage:
 

 
 
Bikini:
 

 
Figure_45Overall.jpg
 
Overall_Bikin.jpg
 
Overall_Champion.jpg
 
Overall_Mens_Physique.jpg
 
 
Występ gościnny 60 letniego Tony Pearsona:
 

 

 
Juz od kilku lat w tym miejscu organizowane są bardzo orginalne zawody "Vintage Swimsuit", które są prawdziwym hołdem dla konkursów damskich lat 50 i 60-tych. Polegają one na prezentacji ubrań w stylu vintage, które idą w parze z pięknem sylwetki zawodniczek, tak właśnie wyglądała kobieca konkurencja sylwetkowa w dawnych czasach:
 

 

Vintage_Swimsuit_Short_Class.jpg

 
 
Jednym z najważniejszych momentów tej imprezy jest uhonorowanie wybitnego kulturystę za wkład w promowanie "żelaznego sportu" i za bogatą karierę sportową. W tym roku zaszczytu dostapił Kent Kuehn, którego nazwisko wzniesiono do alei gwiazd Muscle Beach, czyli do Muscle Beach Hall of Fame:
 

 

Kent_Kuehn.jpg

 
Kent Kuehn, to oldschoolowy kulturysta, który starty rozpoczął od Mr America 1964 roku, a jego kariera trwała 16 lat do roku 1980. Jego największymi sukcesami są: Mr North America 1975, AAU, North American Championships 1975, IFBB i Masters Mr America 1977, AAU w których wygrywał overall. Startował w najlepszej lidze kulturystycznej IFBB i trenował w legendarnej siłowni w Los Angeles - Gold Gym razem z największymi, jak Dave Draper, Frank Zane, Eddie Giuliani, Zabo Koszewski, Ken Waller, Franco Columbu, Charlie Fautz, Ric Drasin, Robby Robinson i Arnold Schwarzenegger, tworzył razem z nimi wielką rodzinę na Muscle Beach. Zdobił też okładki magazynów kulturystycznych, jak Muscle Builder i Strength and Health.
 
Kent_Kuehn1.jpg
 
Kent_Kuehn2.jpg
 
I tak oto w dużym skrócie wyglądały zawody Mr. i Ms. Muscle Beach 2017 na kultowej plaży Muscle Beach - jest zabawa, luźna kalifornijska atmosfera, uśmiechy, serdeczność i zawodnicy z róźnych zakątków świata, a rywalizacja odsunięta jest troszkę na boczny plan, bo w tej imprezie nie to jest najważniejsze.
 
Za nami już majowy Memorial Day, a już we wrześniu Labor Day, wszystko to w mecce światowej kulturystyki, czyli na plażach Muscle Beach w Kalifornii w miejscu, gdzie w latach 40, 50 i 60 - tych najbardziej na świecie rozkwitła tam kulturystyka.