Wspaniała impreza organizowana w mecce kulturystyki.

 

Co roku na początku lipca w mecce kulturystyki, czyli na kalifornijskiej plaży Muscle Beach (miejsce to uznaje się jako najważniejsze w rozkwicie kulturystyki) w Los Angeles odbywają się zawody o tytuł Mr. i Ms. Muscle Beach 2016. Zawody mają charakter czysto amatorski i przebiegają w bardzo luźnej atmosferze. Do tego stopnia, że niektórzy zawodnicy i zawodniczki prezentują mocno "plażową formę", ale to w niczym nie przeszkadza, przecież chodzi tu przede wszystkim o dobrą zabawę i promowanie zdrowego stylu życia. Zawody organizowane i prowadzone są przez pasjonatów kulturystyki Joe Wheatley i John Balik.
 
Joe_Wheatley.jpg
 
John_Balik.jpg
 
Bardzo często na te zawody zjeżdżają się największe gwiazdy oldchsoolowej kulturystyki, aby znowu poczuć atmosferę jaka towarzyszyła im, gdy sami trenowali i startowali w tym miejscu wiele lat temu. 
 
Na zawodach Mr. i Ms. Muscle Beach 2016 można uczestniczyć w następujących kategoriach, kulturystyka, męska sylwetka, bikini, figura, pary mieszane, wszystko w różnych kategoriach wiekowych a także "Vintage Swimsuit" - zawody, które są prawdziwym hołdem dla konkursów damskich lat 50 i 60-tych. Zawodnicy zjechali się z różnych zakątków Stanów Zjednoczonych i świata.
 
 
Cała impreza rozpoczęła się bardzo uroczyście od hymnu:
 

 
Skrót imprezy:
 

 
 
Bikini:
 

 
Weterani i zwycięzca 58 - letni Bill McAleenan:
 

 
Kulturystyka kobieca:
 

 
Zwycięzca zawodów Anu Mcknight:
 

 

Anu_Mcknight.jpg

 
Vintage Swimsuit:
 
zawody_Vintage_Swimsuit.jpg
 
Gościnny występ 59 - letniego Tony Pearson'a:
 

 
Jednym z najważniejszych momentów tej imprezy jest uhonorowanie wybitnego kulturystę za wkład w promowanie "żelaznego sportu" i za bogatą karierę sportową. W tym roku zaszczytu dostapił Chuck Collras, którego nazwisko wzniesiono do alei gwiazd Muscle Beach, czyli do Muscle Beach Hall of Fame.
 

 

Chuck_Collras.jpg

 
Najważniejsze osiągnięcia Chuck'a Collras'a:
1957: Mr Venice Beach - 1 miejsce
1968: Mr California - AAU - 1 miejsce
1968: Mr Los Angeles - AAU - 1 miejsce
 
Chuck Collras, zajmował też drugie miejsca w kategorii wzrostowej średniej (taki kiedyś był podział) na Mr America - IFBB, Mr International - IFBB i wiele razy plasował się na podjum najlepszych zawodów w USA. Startował z takimi zawodnikami jak: Ken Waller, Boyer Coe, Eddie Giuliani, Chris Dickerson, Don Peters, Ed Corney i innymi wielkimi z oldschoolowych czasów.
 
I tak oto w dużym skrócie wyglądały zawody Mr. i Ms. Muscle Beach 2016 na kultowej plaży Muscle Beach - jest zabawa, luźna kalifornijska atmosfera, uśmiechy, serdeczność i zawodnicy z róźnych zakątków świata, a rywalizacja odsunięta jest troszkę na boczny plan, bo w tej imprezie nie to jest najważniejsze.
 
Za nami już majowy Memorial Day a już we wrześniu Labor Day, wszystko to w mecce światowej kulturystyki, czyli na plażach Muscle Beach w Kalifornii w miejscu gdzie w latach 40, 50 i 60 - tych najbardziej na świecie rozkwitła się tam kulturystyka.
 
Muscle_Beach.jpg