Nowy sposób na MOCNIEJSZE rozpiętki.

 

Rozpiętki ze sztangielkami, to kultowe ćwiczenie na rozwój masy i kształtu mięśni piersiowych. Można je wykonywać na ławce prostej, skośnej głową do góry, lub głową w dół; ze sztangielkami, babeczkami - girie, lub z linkami wyciągu na tzw. bramie.
 
Najlepszą wersją wg. mnie będzie wybór babeczek - girie, których użycie przy treningu klatki piersiowej (wyciskanie lub rozpiętki) powoduje zupełnie inną pracę mięśni, niż przy zastosowaniu standardowych sztangielkach. Mięśnie są znacznie lepiej rozciągnięte i bardziej przeciążone.
 
Nasze rozpięki możemy urozmaicić jeszcze w inny sposób – podręcznikowa wersja rozpietek ze sztangielkami polega na tym, że kładziemy się na ławce, unosimy w górę lekko ugięte ręce wraz ze sztangielkami, opuszczamy sztangielki po okręgu w dół, po czym wykonując ruch – „objęcie przyjaciela na misia” unosimy je w górę.
 
rozpietki1.jpg 
 
Jeżeli mamy kłopot z czuciem mięśni i z mocnym skurczem w fazie szczytowego napięcia i chcemy zmusić mięśnie do wyjątkowo ciężkiej pracy, możemy nieco zmodyfikować dotychczasowe wykonywanie tego ćwiczenia a zobaczycie do jakiego mocnego skurczu mięśni piersiowych ona doprowadza. Oto nowy sposób na mocniejsze rozpietki:
- na początku opuszczamy standardowo sztangielki bokiem w dół
- następnie NIE unosimy ich do pozycji wyjściowej tak, jak w wersji podręcznikowej
- unosimy sztangielki po skosie w ten sposób, aby w pozycji końcowej znalazły się nad dolną częścią brzucha
 
POWODZENIA !!! a potem będziecie posiadaczami takiej klaty:
 
 Schwarzenegger.jpg
 
Niech będzie z Wami siła i honor !