Istnieje kilka metod, za pomocą których można pobudzać przyrosty z sesji treningowej na sesję, pozwalających w efekcie uzyskać bardziej masywne, równomiernie wykształcone, silne umięśnienie.

 

Dzisiaj przedstawiamy metodę, zakładającą zwiększenie ilości wykonywanej pracy.
 
 
ZWIĘKSZENIE ILOŚCI WYKONYWANEJ PRACY
 
Wielu znawców kulturystyki to zwolennicy wykonywania powtórzeń zawsze z idealną techniką.
Należy jednak rezerwować sobie pewien margines swobody na lekkie oszukiwania, np. wymachy sztangą podczas ostatnich powtórzeń w ostatniej serii wiosłowań, uginań, czy ściągań.
Nie ma to służyć w jakikolwiek sposób zmniejszeniu efektywności treningu, ale po wykonaniu przepisowej ilości powtórzeń z prawidłową techniką – pozwala na wyciśnięcie z mięśni dodatkowej pracy, przeniesienie granicy załamania mięśni na kolejne powtórzenia.
 
Oszukiwania należy przy tym stosować rozsądnie i ostrożnie. Np. wyginania tułowia do tyłu przy uginaniach ze sztangą może doprowadzić do poważnego urazu dolnej części pleców – można natomiast się lekko pochylić do przodu na początku i zamachnąć nieznacznie tułowiem, aby ułatwić sobie rozpoczęcie powtórzenia. Unosząc obciążenie nie można jednak w tym ruchu wychylać tułowia do tyłu.
 
trening_bicepsy.jpg
 
Oszukiwania są metodą przeznaczoną raczej dla doświadczonych kulturystów, w nieprawnych rękach mogą bowiem przynieść więcej szkody, niż pożytku.
 
Niech będzie z Wami siła i honor !