Istnieje kilka metod, za pomocą których można pobudzać przyrosty z sesji treningowej na sesję, pozwalających w efekcie uzyskać bardziej masywne, równomiernie wykształcone, silne umięśnienie.

 

Dzisiaj przedstawiamy metodę, zakładającą zwiększenie tempa powtórzeń i treningu:
 
 
ZWIĘKSZANIE TEMPA POWTÓRZEŃ I TRENINGU
 
Praca nad tempem powtórzeń i treningu ma na celu rozwijanie wydolności układu krwionośnego i oddechowego, czyli kondycji serca i płuc.
 
Zastosowanie tej metody trenowania polega na systematycznym skracaniu czasu przerw pomiędzy seriami i szybszym, bardziej sprawnym przechodzeniu do kolejnych ćwiczeń.
 
Jeśli trenujecie po to, aby zrzucić część tłuszczyku i pojędrnić mięśnie, postarajcie się zawsze kończyć sesję bądź ćwiczenie w czasie krótszym, niż miało to miejsce ostatnim razem, oczywiście stosując to samo obciążenie. Gdy już dojdziecie do granicy, minimum czasu, zwiększcie obciążenie, pozostawiając na niezmiennym poziomie ilość powtórzeń, zmniejszcie tempo i zacznijcie je znowu powiększać. W ten sposób oprócz powiększenia wydolności i płuc będziecie skutecznie pracować nad powiększaniem rozmiarów siły i mięśni!
 
Niech będzie z Wami siła i honor!