Istnieje kilka metod, za pomocą których można pobudzać przyrosty z sesji treningowej na sesję, pozwalających w efekcie uzyskać bardziej masywne, równomiernie wykształcone, silne umięśnienie.

 

WIĘCEJ POWTÓRZEŃ - trening podwójnych postępów
 
Innym sposobem na zwiększanie swoich możliwości jest powiększanie ilości wykonywanych w serii powtórzeń.
 
Także w tym wypadku, aby uznać, że dokonał się postęp, należy utrzymać na jednakowym poziomie stosowane obciążenie, styl trenowania, szybkość robienia powtórzeń, kontrolę oraz koncentrację.
 
Technika zwiększania ilości powtórzeń sprawdza się wyjątkowo w przypadku treningu mięśni łydek. Jeśli ktoś jest w stanie wykonać 20 wspięć na palce z partnerem siedzącym na plecach, w kolejnych treningach powinien starać się zwiększyć ilość powtórzeń do 21, 22, itd. W ten sposób co tydzień ilość powtórzeń powiększy się o jedno, co w perspektywie kolejnych trzech miesięcy może dać zwiększenie ich ilości aż o 13. Jeśli partner treningowy, którego będziecie wykorzystywać do tego ćwiczenia, będzie ważył 90 kg, to zwiększenie ilości powtórzeń z wyjściowych 15 do 28 będzie naprawdę sporym wyzwaniem. Te technikę trenowania określa się również mianem treningu podwójnych postępów.
 
Niech będzie z Wami siła i honor !