Coroczne zawody na plaży Muscle Beach.

 

Memorial Day, to amerykańskie święto państwowe obchodzone w ostatni poniedziałek maja, upamiętniające obywateli USA, którzy zginęli w trakcie odbywania służby wojskowej. Z tej też okazji odbywają się coroczne zawody kulturystyczne na plaży Muscle Beach w Los Angeles.
 
plakat_Memorial_Day.jpg
 
Jest to najbardziej kultowe miejsce, prawdziwa mecca kulturystyki, tam ten sport najbardziej się  spopularyzował w latach 40,50 i 60 - tych. Na plaży Muscle Beach znajduje się legendarna darmowa siłownia z mnóstwem sprzętu. Trenowali tam Arnold Schwarzenegger z Franco Columbu i inni wielcy kulturyści, jak: Dave Draper, Steve Reeves, Jack LaLanne, Larry Scott, Joe Gold itd., więcej tutaj.
 
Muscle_Beach4.jpg
 
Zawody Memorial Day na plaży Muscle Beach mają charakter czysto amatorski i przebiegają w bardzo luźnej atmosferze. Liczy się dobra zabawa i spędzenie czasu w miłej atmosferze wśród pasjonatów "żelaznego sportu", tak jak w latach 40, 50 i 60-tych ubiegłego wieku, kiedy powstawało to miejsce i było prawdziwą świątynią ludzi kochających podnoszenie ciężarów.
 
Muscle_Beach2.jpg
 
Zawody organizowane i prowadzone są przez pasjonata kulturystyki Joe Wheatley. 
 
Joe_Wheatley.jpg
 
Cała impreza rozpoczęła się bardzo uroczyście od hymnu:
 

 
 
Prezentacja zawodników i wywiady:
 

 
Na zawodach Memorial Day rozgrywane są różne kategorie, jak: kulturystyka, bikini, męska sylwetka, fitness i to wróżnych kategoriach wiekowych.
 
Tak wyglądał Backstage:
 

 
 
Classic Physique:
 

 
 
Świetnie przygotowany zawodnik w Vacuum i pozowaniem a'la Arnold:
 

 
 
Pozowanie dowolne a'la Bruce Lee:
 

 
 
Bikini:
 

 
 
Figura:
 

 
W tym roku zorganizowano bardzo oryginalny jak na dzisiejszy czasy konkurs. Mianowicie były to "Vintage Swimsuit", zawody, które są prawdziwym hołdem dla konkursów damskich lat 50 i 60-tych. Polegają one na prezentacji ubrań w stylu vintage, które idą w parze z pięknem sylwetki zawodniczek, tak właśnie wyglądała kobieca konkurencja w dawnych czasach.
 
Vintage1.jpg
 
Vintage2.jpg
 

 
I tak oto w dużym skrócie wyglądał Memorial Day 2017 na kultowej plaży Muscle Beach - jest zabawa, luźna kalifornijska atmosfera, uśmiechy, serdeczność i zawodnicy z róźnyh zakątków świata, a rywalizacja odsunięta jest troszkę na "boczny plan", bo w tej imprezie nie to jest najważniejsze.
 
Przed nami jeszcze zawody Mr. i Ms. Muscle Beach w lipcu i Labor Day we wrześniu wszystko to w mecce światowej kulturystyki.
 
Muscle_Beach.jpg