Powrót do korzeni kulturystyki.

 

Memorial Day, to amerykańskie święto państwowe obchodzone w ostatni poniedziałek maja, upamiętniające obywateli USA, którzy zginęli w trakcie odbywania służby wojskowej. Z tej też okazji odbywają się coroczne zawody kulturystyczne na plaży Muscle Beach w Los Angeles. Jest to najbardziej kultowe miejsce, prawdziwa mecca kulturystyki, gdzie ten sport najbardziej się  spopularyzował. Na plaży Muscle Beach znajduje się legendarna darmowa siłownia z mnóstwem sprzętu. Trenowali tam Arnold Schwarzenegger z Franco Columbu i inni wielcy kulturyści, jak: Dave Draper, Steve Reeves, Jack LaLanne, Larry Scott, Joe Gold itd., więcej tutaj.
 
Muscle_Beach4.jpg
 
Zawody Memorial Day na plaży Muscle Beach mają charakter czysto amatorski i przebiegają w bardzo luźnej atmosferze. Liczy się dobra zabawa i spędzenie czasu w miłej atmosferze wśród pasjonatów "żelaznego sportu", tak jak w latach 50 i 60-tych ubiegłego wieku, kiedy powstawało to miejsce i było prawdziwą świątynią ludzi kochających podnoszenie ciężarów. 
 
Muscle_Beach2.jpg
 
Zawody organizowane i prowadzone są przez pasjonatów kulturystyki Joe Wheatley i John Balik.
 
Joe_Wheatley.jpg
 
John_Balik.jpg
 
Cała impreza rozpoczęła się bardzo uroczyście od hymnu i przelatującego Boeing'a:
 
Prezentacja zawodników:
 

 

 
Potem rozgrywane były różne kategorie, jak:  kulturystyka, bikini, męska sylwetka, fitness i to wróźnych kategoriach wiekowych. 
 
 
Mały skrót Memorial Day na Muscle Beach i tego co działo się w poszczególnych kategoriach:
 

 

 

 

Młodzi kulturyści:

 

 

 

Bikini:

 

 

 

Bikini powyżej 35 lat:

 

 

 

Najlepszym zawodnikiem Memorial Day na plażach Muscle Beach 2016 został Jeremy Williams:

 
Jeremy_Williams.jpg
 

 
W tym roku zorganizowano bardzo oryginalny jak na dzisiejszy czasy konkurs. Mianowicie były to "Vintage Swimsuit", zawody, które są prawdziwym hołdem dla konkursów damskich lat 50 i 60-tych. Polegają one na prezentacji ubrań w stylu vintage, które idą w parze z pięknem sylwetki zawodniczek, tak właśnie wyglądała kobieca konkurencja w dawnych czasach.  
 
zawody1.jpg
 

 
Zawsze na takiej imprezie następuje piękna chwila, wzniesienia zasłużonego kulturysty, czy działacza do alei gwiazd Muscle Beach Hall of Fame. W tym roku na Memorial Day 2016 przyszedł czas na wspaniałego kulturystę Bob'a Birdsong'a.
 
Bob Birdsong:
1973: Mr. Los Angeles, federacji AAU
1973: Mr. Pacific Coast
1974: Mr. America, federacji IFBB
1975: Pro Mr. Universe, federacji IFBB
1975: Pro World Championships, federacji IFBB
 
Bob_Birdsong.jpg
 

 
I tak oto w dużym skrócie wyglądał Memorial Day 2016 na kultowej plaży Muscle Beach - jest zabawa, luźna kalifornijska atmosfera, uśmiechy, serdeczność i zawodnicy z róźnyh zakątków świata, a rywalizacja odsunięta jest troszkę na "boczny plan", bo w tej imprezie nie to jest najważniejsze.
 
Muscle_Beach.jpg
 
 

Przed nami jeszcze zawody Mr. i Ms. Muscle Beach w lipcu i Labor Day we wrześniu wszystko to w mecce światowej kulturystyki.