Powrót do korzeni kulturystyki.

 

Memorial Day, to amerykańskie święto państwowe obchodzone w ostatni poniedziałek maja, upamiętniające obywateli USA, którzy zginęli w trakcie odbywania służby wojskowej. Z tej też okazji odbywają się coroczne zawody kulturystyczne na plaży Muscle Beach w Los Angeles. Jest to najbardziej kultowe miejsce, prawdziwa mecca kulturystyki, gdzie ten sport najbardziej się spopularyzował. Na plaży Muscle Beach znajduje się legendarna darmowa siłownia z mnóstwem sprzętu. Trenowali tam Arnold Schwarzenegger z Franco Columbu i inni wielcy kulturyści, jak: Dave Draper, Steve Reeves, Jack LaLanne, Larry Scott, Joe Gold itd., więcej tutaj.
 
Muscle_Beach1.jpg
 
Muscle_Beach4.jpg
 
Zawody Memorial Day na plaży Muscle Beach mają charakter czysto amatorski i przebiegają w bardzo luźnej atmosferze. Liczy się dobra zabawa i spędzenie czasu w miłej atmosferze wśród pasjonatów "żelaznego sportu", tak jak w latach 50 i 60-tych ubiegłego wieku, kiedy powstawało to miejsce.
 
Muscle_Beach5.jpg
 
Muscle_Beach6.jpg
 
Cała impreza rozpoczęła się bardzo uroczyście od hymnu i przelatującego Boeing'a:
 

 
Potem rozgrywane były różne kategorie od kulturystyki, po bikini, męskiej sylwetki, kobiecej sylwetki zarówno w senior, jak i masters.
 
Tutaj przedstawiam kilka z nich:
 
Kulturystyka:
 
 

 
Bikini:
 

 
Świetnie przygotowany zawodnik Jeremy Williams:
 

 
O prestiżu tej imprezy świadczy fakt, że wielkie sławy pojawiają się na się na tym evencie, jak CT Fletcher czy Rich Piana.
 
Na plaży Muscle Beach znajduje się najsłynniejsza aleja gwiazd kulturystyki, gdzie honorowani są tablicami pamiątkowymi zasłużeni ludzie, którzy promowali kulturystykę i zdrowy styl życia na całym świecie. W tym roku wprowadzono do Hall of Fame Muscle Beach Jim'a Morris'a, fenomena na skalę światową, wegetarianina, a później wegana, który mimo upływającego wieku nadal posiada świetną sylwetkę, więcej o nim.
 

 
I tak oto w dużym skrócie wyglądał Memorial Day na kultowej plaży Muscle Beach - jest zabawa, luźna kalifornijska atmosfera, uśmiechy i serdeczność, a rywalizacja odsunięta jest troszkę na "boczny plan", bo w tej imprezie nie to jest najważniejsze.
 
Skrót imprezy:
 

 
Już 4 lipca ponowne zawody na kalifornijskiej plaży, tym razem będą to zawody Mr. & Ms. Muscle Beach, a we wrześniu Labor Day Muscle Beach Championship. 
 
Kultowe miejsce kulturystyki, które największy rozkwit przypada na lata 50 i 60- te ma się nadal świetnie i cieszy to, że kontynuowana jest myśl konkursów dla samej satysfakcji w iście plażowym stylu.
 
Muscle_Beach8.jpg
 
Muscle_Beach99.jpg