Kulturysta z "Golden age of bodybuilding" i wzięty kaskader w Hollywood.

 

Manny Perry urodzony 1948 roku w Plymouth w Wielkiej Brytanii. W liceum zaczął trenować podnoszenie ciężarów. Chciał być jednym z najlepszych kulturystów na świecie i postanowił zrealizować swoje marzenia, więc przeniósł się w miejsce, gdzie mógł najlepiej rozwinąć się w tym sporcie. Meccka kulturystyki, jaką wówczas była Vinces Beach w Kalifornii przywitała go pięknymi piaszczystymi plażami na której, aż roiło się od kulturystów. Manny oczywiście swoje pierwsze kroki skierował do legendarnej siłowni "Gold Gym", tam zaczął trenować z najlepszymi, jak: Arnold Schwarzenegger, Franco Columbu, Frank Zane, Dave Draper, Robby Robinson i inni.
 
Gold_Gym_silka.jpg
 
Spędzał całe dni z elitą kulturystów z ery "Golden age of bodybuilding", stratował z nimi, odpoczywał na plażach i chodził z nimi do restauracji, które miały menu przystosowane do ludzi trenujących kulturystykę.
 
Manuel_Perry4.jpg
 
1976 roku Manny Perry wygrał całe zawody Mr USA AAU, 1977 i 1978 roku Mr America AAU w kategorii wysokiej.
 
W tym samym czasie zaczął karierą jako kaskader. Dostał się do serialu "The Incredible Hulk", gdzie zastępował w groźnych sytuacjach na planie filmowym głównego bohatera Hulka, granego przez kulturystą Lou Ferrigno. Manny mimo, że był czarny, a Lou biały, nie przeszkadzało mu to, gdy i tak trzeba było pomalować ich na zielono. Manny Perry miał doskonałe warunki, aby dublować wielkiego Lou, odpowiedni wzrost i masa, która chroniła go przed niebezpiecznymi upadkami. 
 
Manuel_Hulk.jpg
 
Później dublował Mohawk'a z "A Team" oraz dostał się jako kaskader do takich przebojów, jak "Armageddon", "Kevin sam w domu" i "Uprowadzona 3". W późniejszych latach był koordynatorem grupy kaskaderów.
 
Manuel_Perry1.jpg
 
Manuel_Perry2.jpg
 
Manuel_Perry5.jpg