Mamdouh Elssbiay, znany też jako "Big Ramy", to ogromny kulturysta z Egiptu, który w ostatnim czasie zrobił niesamowite wrażenie.

 

Niedawno, bo 25 maja 2013 roku wystartował w swoich pierwszych zawodach dla Pro kulturystów, a mianowicie New York Pro i od razu zatrząsł światkiem "żelaznego sportu" plasując się na pierwszym miejscu pokonując min. utytułowanego Victor'a Martinez'a (Olympia 2011-4 miejsce). Imponująca była jego waga na scenie, prawie 130 kg (175 cm wzrostu) samych mięśni i to przy zachowaniu estetyki, to robi wrażenie. Rozmiarami przypomina tych największych jak: Jay Cutler - 125 kg i 175 cm wzrostu, Ronnie Coleman - 135 kg i 180 cm wzrostu, Markus Rühl - 128 kg i 178 cm wzrostu.
 
Trenerem Mamdouh'a Elssbiay'a jest gwiazda światowej kulturystyki Dennis James, uważa on, że potencjał jego podopiecznego jest niesamowity, zważywszy, że Elssbiay trenuje na poważnie dopiero od 2010 roku.
 
Mamdouh kartę Pro zdobył, wygrywając Mr Olympia Amateur 2012 w wadze superciężkiej, czyli powyżej 100 kg. Ten tytuł umożliwia mu też start w Olympii 2013. 
 
Elssbiay_Olympia.jpg
 

 
Byłoby bardzo ciekawie zobaczyć go, jak prezentuje się koło najlepszych na świecie, może mógłby sprawić niemałą niespodziankę.
 
Mamdouh Elssbiay pracuje jako osobisty trener w siłowni Oxygen (http://www.oxygengymkuwait.com), miejsce to uznaje się jako mecca kulturystyki w Kuwejcie.
 
Ulubionym kulturystą "Big Ramy" jest Dorian Yates. Do flagowych partii mięśnowych wielkiego Egipcjanina należą niewątpliwie nogi, barki, plecy oraz szerokość "ramy". Mimo tak dużej masy mięśniowej, jego talia nie jest duża.
 
Na jego profilu pojawiło się ciekawe porównanie:
 
Mamdouh.jpg
 
Tutaj porównanie z Phil Heath:
 
Mamdouh2.jpg
 
Ciekawostki:
Mamdouh Elssbiay został ojcem na godzinę przed startem w New York Pro. Jego rodzice są rybakami.
 
Mamdouh Elssbiay na New York Pro:
 

 
 
 
Mamdouh_Elssbiay1.jpg
 
Mamdouh_Elssbiay2.jpg
 
Mamdouh_Elssbiay4.jpg
 
Mamdouh_Elssbiay5.jpg
 
Mamdouh_Elssbiay6.jpg
 
Mamdouh_Elssbiay8.jpg
 
Mamdouh_Elssbiay10.jpg
 
Mamdouh_Elssbiay9.jpg
 
Mamdouh_Elssbiay11.jpg
 
Mamdouh_Elssbiay12.jpg
 
Mamdouh_Elssbiay14.jpg
 
Mamdouh_Elssbiay15.jpg