To były najsłabsze partie Austriackiego "Dębu", jednak do czasu kiedy zaczął treningi z legendarnym Regiem Parkiem.

 

Arnold Schwarzenegger, kiedy pierwszy raz przyjechał do USA 1968 roku (miał 21 lat) nie miał zbyt dużych łydek i należały one do najsłabiej rozwiniętych partii w jego ciele. 
 
Jednak Reg Park (pierwszy mentor Arnolda) u którego wtedy mieszkał, postanowił pomóc mu w rozwoju tej części muskulatury. Reg Park uchodził wtedy za najlepszego kulturystę wszechczasów i chociaż miał już 40 lat i okres świetności już za sobą, to nadal jego sylwetka imponowała młodemu Arnoldowi, a 
zwłaszcza łydki, które mierzyły 50 cm. Reg zwykł przeprowadzać swoje sesje bardzo wcześnie o 5 rano, ale Arnolda to nie zniechęcało, chciał koniecznie z nim trenować i dowiedzieć się jakie ćwiczenia sprezentuje mu legenda amerykańskiej kulturystyki. 
 
Reg_Park_Arnold_Schwarzenegger.jpg
 
Pierwszą rzeczą jaką zaczął robić Arnold, to 10 serii wspięcia palców na maszynie stojąc. Założył 226 kg, które niesamowicie mu ciążyły, wydawało by się, że ten ciężar urwie mu achillesy, jednak mentor Reg powiedział, że jeśli chcesz mieć duże łydki, to musisz z obciążeniem dojść do 450 kg.
 
Oprócz tego ćwiczenia, Arnold też stosował legendarne ośle wspięcia, wspięcia palców siedząc i wspięcia palców na suwnicy, to wszystko w 6 seriach po 10-20 powtórzeń.
 
Arnold_osle_wspiecia.jpg
 
Skupiał się na pełnym rozciągnięciu łydek na dole i na mocnym spięciu łydki na górze oraz intensywności i pompie, to było bardzo bolesne, ale dawało rezultaty. W ciągu roku Arnold powiększył łydki o ponad 5 cm i mógł się pochwalić 53 cm ich obwodem.
 
Teraz już na pewno nie można było powiedzieć, że łydki Arnolda to najsłabsza cześć jego muskulatury.
 
Arnold_trening.jpg
 
Przykładowy 6-dniowy trening Arnolda na łydki:
 
Poniedziałek, środa, piątek
- Ośle wspięcia 4 x 10 powtórzeń
- Wspięcia palców na maszynie stojąc 4 x 10 powtórzeń
- Wspięcia palców siedząc 4 x 10 powtórzeń
 
Wtorek, czwartek, sobota
- Wspięcia palców na maszynie stojąc 4 x 10-15 powtórzeń
- Wspięcia palców na suwnicy 4 x 10 powtórzeń