Pewnie każdy z Was chciałby mieć pięknie rozwinięte bicepsy, które są tak wielkie, że wyskakują z rękawków i budzą podziw otoczenia.

 

Jednym z kulturystów, którzy wiedzą jak się robi duże "guny" jest Larry Scott pierwszy Mr. Olympia z 1965 roku a także z 1966 roku. Ten legendarny kulturysta posiadał ogromne ramiona, które mierzyły 51 cm, a jego kuliste bicepsy, były tak imponujące, że stały się jego "wizytówką" podziwianą do dnia dzisiejszego. Wielkością ramion (52 cm) tylko Leroy Colbert, mógł się z nim tylko mierzyć, ale on startował w latach 50-tych.
 
Podstawowym ćwiczenia Larry'ego Scott'a na bicepsy było uginanie przedramion ze sztangą, zwykle łamaną na modlitewniku. Uważał, że dzięki modlitewnikowi można nie tylko świetnie powiększyć swoje bicepsy, nadać jej kulistości czy  strzelistości - zależy od genetyki, ale także je wydłużyć. Potrzeba jednak do tego wielu lat ćwiczeń oraz zastosowania różnych ćwiczeń na modlitewniku w różnych pozycjach, ze sztangielkami i sztangą (łamana, prosta), i kombinacyjnym rozstawem uchwytu oraz czasem zastosowania maszyn.
 
 
Trening bicepsów Larry'ego Scott'a:
- Uginanie przedramion ze sztangielkami na modlitewniku 6 serii x 6-8 powtórzeń
 
Superseria:
- Uginanie przedramion ze sztangą łamaną na modlitewniku 6 x 6-8 
- Uginanie przedramion ze sztangą prostą podchwytem stojąc 6 x 8-10
 
 
Larry Scott objaśnia swoje ulubione ćwiczenia:
 

 

 
 
Do swojego treningu Larry Scott włączał jeszcze te oto ćwiczenia:
 
Larry_Scott1.jpg
 
Larry_Scott2222.jpg
 
 
Larry_Scott4.jpg
 
Larry_Scott5.jpg
 
Larry_Scott6.jpg
 
Larry_Scott.jpg