Coroczne zawody w kolebce kulturystyki.

 

Co roku w mecce kulturystyki, czyli na kalifornijskiej plaży Muscle Beach w Los Angeles (miejsce to, uznaje się jako najważniejsze w rozkwicie światowej kulturystyki, zwłaszcza w latach 50-60 tych) odbywają się trzy najważniejsze imprezy kulturystyczne Memorial Day w czerwcu, Mr. i Ms. Muscle Beach w lipcu i Labor Day we wrześniu, które to zawody właśnie opiszemy.
 
Zawody Labor Day 2016 mają charakter czysto amatorski i przebiegają w bardzo luźnej atmosferze do tego stopnia, że niektórzy zawodnicy i zawodniczki prezentują mocno "plażową formę". Ale nie oto tutaj chodzi, liczy się przede wszystkim dobra zabawa i promowanie zdrowego stylu życia. Zawody organizowane i prowadzone są przez pasjonata kulturystyki Joe Wheatley.
 
Joe_Wheatley.jpg
 
Na zawodach Labor Day 2016 można uczestniczyć w następujących kategoriach, kulturystyka, męska sylwetka, bikini, figura, pary mieszane, wszystko to w różnych kategoriach wiekowych, a także "Vintage Swimsuit" - zawody, które są prawdziwym hołdem dla konkursów damskich lat 50 i 60-tych. 
 
Vintage_Swimsuit.jpg
 
Chociaż te zawody już nie są tak prestiżowe jak w dawnych czasach, kiedy to konkurowali tam najlepsi kulturyści w USA, to jednak dzisiaj i tak zjeżdżają się zawodnicy z różnych zakątków świata, aby uczestniczyć w tym wspaniałym święcie. 
 
Oto skrót tego, co działo się na zawodach Labor Day 2016:
 

 
 

 
Jednym z największych gwiazd startujących w tym konkursie był Calum Von Moger, który stał się popularny nie tylko ze względu na formę, ale przede wszystkim na wielkie podobieństwo do Arnold'a Schwarzenegger'a:
 

 
Bardzo często na tych zawody pojawiają się największe gwiazdy oldchsoolowej kulturystyki, aby znowu poczuć atmosferę jaka towarzyszyła im, gdy sami trenowali i startowali w tym miejscu wiele lat temu. Na stoiskach koło sceny zawodniczej można spotkać Robby Robinsona, Tony Pearson'a czy Eddie'go Giuliani'ego.    
 
Zawsze na takiej imprezie następuje piękna chwila, wzniesienia zasłużonego kulturysty, czy działacza do alei gwiazd Muscle Beach Hall of Fame. W tym roku na Labor Day 2016 przyszedł czas na wspaniałego kulturystę i wybitnego trenera Vince Gironda, zwanego "Iron Guru".
 
Vince_Gironda.jpg
 
Vince_Gironda2.jpg
 
 
I tak oto w dużym skrócie wyglądały zawody Labor Day 2016 na kultowej plaży Muscle Beach - jest zabawa, luźna kalifornijska atmosfera, uśmiechy, serdeczność i zawodnicy z różnych zakątków świata, a rywalizacja odsunięta jest troszkę na boczny plan, bo w tej imprezie nie to jest najważniejsze.
 
Labor_Day_20164.jpg
 
Labor_Day_20162.jpg
 
Labor_Day_20165.jpg
 
Labor_Day_20166.jpg