Plażowo i na luzie oraz wzniesienie Ed'a Corney'a do alei gwiazd plaży Muscle Beach.

 

Co roku w mecce kulturystyki, czyli na kalifornijskiej plaży Muscle Beach (miejsce to, uznaje się jako najważniejsze w rozkwicie światowej kulturystyki, zwłaszcza w latach 50-60 tych) odbywają się trzy najważniejsze imprezy kulturystyczne Memorial Day w czerwcu, Mr. i Ms. Muscle Beach w lipcu i Labor Day we wrześniu, które to zawody właśnie opiszemy.
 
Zawody Labor Day mają charakter czysto amatorski i przebiegają w bardzo luźnej atmosferze do tego stopnia, że zawodnicy i zawodniczki prezentują mocno "plażową formę". Ale nie oto tutaj chodzi, liczy się przede wszystkim dobra zabawa i promowanie zdrowego stylu życia. Zawody organizowane i prowadzone są przez pasjonatów kulturystyki Joe Wheatley i John Balik.
 
Oto skrót tego, co działo się na zawodach Labor Day:
 
Zawsze na takiej imprezie następuje piękna chwila, wzniesienia zasłużonego kulturysty, czy działacza do alei gwiazd Muscle Beach Hall of Fame. W tym roku na Labor Day 2015 przyszedł czas na wspaniałego kulturystę Ed'a Corney'a.
 
Ed Corney 82 lata:
 

 

Ed_Corney.jpg

 
Ed Corney, to legendarny kulturysta z okresu "Złotej ery" kulturystyki. Jest powszechnie uznawany za najlepszego "pozera", którego kiedykolwiek świat kulturystyki poznał, stąd przydomek "The Master Poser". Jest to kulturysta, którego można nazwać długowiecznym.
 
Ed_Corney2.jpg
 
Najlepsze jego lata przypadają, gdy miał już po 40-tce. Trenował z Arnoldem w jednej siłowni. Znany z niesamowitej sceny z kultowego "Pumping Iron", kiedy to robił przysiady.
 

 
Na Olimpii 1983 roku Ed Corney (urodzony 1933, 8 listopada), miał 50 - tkę na karku i razem z Albert Beckles (urodzony 1930, 8 lipca) byli najstarszymi kulturystami na tych zawodach i w ogóle w historii.
 
1994 i 1995 wygrywał Masters Olympia w kategorii powyżej 60-lat. 
 
Ed Corney najlepsze lata: 
 

 
 
Co jeszcze na zawodach Labor Day 2015:
 
Bikini 35+
 

 
 
Kulturystyka 60+
 

 
 
Jim Arrington 83 lata