Nie wszyscy pamiętają, iż Konrad Gaca to były polski czołowy kulturysta z przełomu lat '90/'00. Słynął wówczas z ogromnych ramion wynoszących w obwodzie 58 cm – była to chyba jedna z największych rąk w Polsce.

 

Konrad Gaca ( ur.26.06.1976r. w Lublinie) - opracowany przez niego system odchudzania „Dieta Konrada Gacy” pozwoliła tysiącom osób schudnąć po kilkadziesiąt kilogramów. Obecnie w Polsce tzw.„Gaca System” robi zawrotną karierę.
 
Konrad_Gaca1.jpg
 
 
Konrad_Gaca2.jpg
 
Jednak nie wszyscy pamiętają, iż Konrad Gaca to były polski czołowy kulturysta z przełomu lat '90/'00. Słynął wówczas z ogromnych ramion wynoszących w obwodzie 58 cm – była to chyba jedna z największych rąk w Polsce.
 
Konrad_Gaca4.jpg
 
Kulturystyką zajmował się od 13. roku życia. Zainspirował go do tego jego ojciec, który kiedyś także ćwiczył kulturystykę, był nawet mistrzem Lublina, a wiadomości czerpał z jedynej w tych czasach polskiej gazety o tej tematyce „Sport dla wszystkich”.
 
Konrad_Gaca5.jpg
 
Konrad_Gaca6.jpg
 
Konrad ma młodszego brata Ernesta, który wówczas również startował w zawodach w lżejszych kategoriach z sukcesami (np. II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w kat. do 70kg).
 
Wymiary przed zawodami Konrada Gacy:
Biceps – 58 cm
Przedramię – 45 cm
Udo – 83 cm
Klatka piersiowa – 135 -140 cm
Wzrost 178 cm
Waga – 130 kg
 
Konrad_Gaca8.jpg
 
Wymiary podczas zawodów:
Biceps – 55 cm
Udo – 78 cm
Talia – 72 cm
Waga – 92,5 kg
 
Konrad_Gaca9.jpg
 
W okresie masy preferował ćwiczenie jednej grupy mięśniowej raz w tygodniu. Podstawowa zasada treningową której się trzymał to traktowanie każdej serii którą wykonywał, jako tej ostatniej, tzn. każde ostatnie powtórzenie powinno być już wymuszone i zrobione resztką sił.
 
Konrad_Gaca10.jpg
 
 Jadł siedem posiłków dziennie. W tym okresie potrafił zjeść nawet do 40 jajek na twardo dziennie, lub na raz dużą ilość tatara (nawet do 2 kg). W budowie masy nie kontrolował liczby kalorii.
 
Konrad_Gaca11.jpg
 
Ciekawa odpowiedź Konrada Gacy na temat stosowania anabolików w kulturystyce, udzielona na łamach Muscle nr. 11 – 2000r. (36):
 
KG: „Standardową odpowiedzią na tego typu pytanie jest: nigdy w życiu nie byłem złapany na dopingu. Prawda jest taka, że kulturyści nie maja już wyjścia i jeżeli chcą osiągnąć sukces na wyższym poziomie zawodniczym (MŚ lub ME), muszą w pewnym stopniu poświęcić swoje zdrowie albo dać sobie spokój z zawodowym uprawianiem kulturystyki. Mój organizm jest tak genetycznie uwarunkowany, że bardzo szybko osiągam duży przyrost masy mięśniowej i nie potrzebuję do tego żadnych środków dopingujących”.
 
Konrad_Gaca12.jpg
 
Sposób Konrada Gacy - Jak zrobić 58 cm w bicepsie ?
 
KG :„Całkowicie wystarczy gdy zrobi się  np. 8 serii. W okresie budowy masy mięśniowej najlepiej jest zrobić ćwiczenia podstawowe – ze sztangą oraz tzw. młotki ze sztangielkami, które wpływają na szerokość bicepsu. Są to moje dwa ulubione typy ćwiczeń. Ja robię dwa ćwiczenia po cztery serie na biceps. Moją tajemnicą jest duża liczba powtórzeń – w jednej, środkowej serii, biorę porządny ciężar, reszta to serie „pompujące” nawet do 20 powtórzeń.”
 
Konrad_Gaca14.jpg
 
 
Konrad_Gaca15.jpg
 
 
Niech będzie z Wami siła i honor !